O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Česká televize zneužívá dominantního postavení u českých filmů

autor : Redakce , vydáno : 17. 06. 2004

Česká televize, která se od roku 1993 podílela na výrobě zhruba 2/3 všech celovečerních filmů v České republice, zaujímá v této oblasti dominantní postavení. Při koprodukční spolupráci však nutí nezávislé producenty přijímat nevýhodné podmínky a svými požadavky např. vědomě likviduje trh s TV právy.

Zneužívání jejího dominantního postavení se projevuje zejména tím, že:

1. dlouhodobě požaduje od producentů poskytnutí exkluzivních práv pro vlastní vysílání „navěky“ bez přiměřené odměny,

2. dlouhodobě zabraňuje na území České republiky obchodování s TV právy v placených televizích,

3. dlouhodobě nutí producenty k využívat vlastních služeb za nevýhodných podmínek,

4. využívá stávající systém výběrového řízení jako nástroje pro nátlak na producenty,

5. odmítá jednat s Asociací producentů o pravidlech spolupráce a hledat korektní řešení výše zmíněných bodů.

Asociace producentů v audiovizi (APA) proto zvažuje podat na Úřad pro hospodářskou soutěž návrh , aby bylo prošetřeno, zda Česká televize nezneužívá svého dominantního postavení. APA bude dále požadovat od příslušných státních orgánů zavedení takových regulačních opatření, které by zamezily televizním vysílatelům svého dominantního postavení zneužívat. APA bude ze všech sil iniciovat otevření televizního trhu se současnými filmy a zavedení standardního distribučního řetězce, který využívá všech způsobů šíření filmu.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006