O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Vyjádření k článku deníku Večerník Praha

autor : Redakce , vydáno : 18. 06. 2004

Vyjádření k článku deníku Večerník Praha (deníky Moravia a Bohemia) redaktora Kačera ze dne 16. června 2004 s názvem „Sprosťárny? Ty Buzkové nevadí!“

V úterý 15. června 2004 se ve Slovanském domě uskutečnila premiéra filmů pro děti z mateřských a základních škol, které vytvořila Malina – nadace Romana Kresty a Daniela Landy ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, BESIP, Ministerstvem dopravy, Ministerstvem vnitra, Policií ČR, předsedou Výboru pro obranu a bezpečnost PSP ČR, aj.

Průvodkyní všech tří filmů byla i ministryně školství, mládeže a tělovýchovy JUDr. Petra Buzková. Třetí film, určený pro děti ve věku 13-15 let (nejstarší věková kategorie) uzavíral ministr dopravy Ing. Milan Šimonovský. Všechny tři filmy se setkaly s úspěchem u novinářů i ostatní veřejnosti.

Terčem neoprávněné kritiky redaktora Kačera z Večerníku Praha se stal právě třetí film pro nejstarší věkovou kategorii. Kritika byla naprosto nevhodná, a to především z toho důvodu, že nerespektovala kontext filmu a byla napadením zmíněných ministrů, nejvíce však ministryně školství JUDr. Petry Buzkové. Neoprávněnost kritiky dokládá např. vyjádření Policejního prezidia, které zasíláme v příloze a vyjádření odboru prevence kriminalistiky MV, které filmy označilo za vhodné a ušité na míru dnešním dětem a mládeži.

Barbora Paříková

odbor vnějších vztahů MŠMT

Ludmila Roubcová

tisková mluvčí MD

Rudolf Hrušínský

předseda správní rady nadace Malina

Policejní prezidium ČR

Kancelář policejního prezidenta

Preventivně informační skupina

Policisté Preventivně informační skupiny Policejního prezidia ČR a Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování měli možnost prostudovat scénáře nových filmů nadace Malina. Pohybují se často ve společnosti dětí a velmi dobře znají prostředí základních škol. Vědí, jak se mládež dokáže chovat, jak mluví a jaké problémy řeší. Rozumět jim, chápat jejich myšlení, potřeby a problémy patří k jejich práci. Jen tak se dají dobře vymýšlet a realizovat preventivní aktivity a působit na mladé lidi a děti, tak, aby by se předešlo nejrůznějším rizikům, ať už je to trestná činnost nebo ohrožení jejich životů a zdraví.

Připomínky ke svéráznému scénáři filmu určenému pro děti zhruba od 13 do 15 let neměli, protože vědí, jak obtížné je oslovit tuto věkovou skupinu. A nejen oslovit, ale ještě dokázat to, aby pro ně naprosto nezajímavá oblast dopravních předpisů začala znamenat něco více než pouhou knihu, kterou se budou jednou učit téměř nazpaměť, aby získali řidičský průkaz.

Drsné a vulgární výrazy, které se v jednom z filmů objevují, prostě k této mládeži patří, ať se to policii nebo komukoli jinému líbí nebo ne. Je naprosto zbytečné zavírat před tím oči a vytvářet nějaký fiktivní filmový obraz příkladné mládeže, která neexistuje. Pokud jde o sexuální narážky, je nutné si uvědomit, jaké materiály jsou pro každého běžně dostupné ve sdělovacích prostředcích, obchodech nebo internetu. Někteří mladí v tomto věku vedou sexuální život a jsou případy, kdy se takto mladé dívky stávají matkami. Není tedy otázka slušného vyjadřování zbytečná přetvářka?

Tento film není určen dospělým a psychologům, ale starší školní mládeži, tedy dětem přibližně od 13 do 15 let. Vyhne-li se nezaujatý divák automatickému bezmyšlenkovitému odmítání těchto výrazů a zamyslí se nad tím, jak na něho působí, zjistí, že je to silný podnět. Děti, kterým je film určen, uslyší, jak někdy mluví a jak se chovají. Mohou sledovat, jak při tom vypadají a posoudit, zda se jim to líbí nebo ne. I to je cesta, jak je přinutit, aby se nad tím alespoň zamyslely.

Struktura příběhu je navíc taková, že nejsprostší a nejkrutější chlapec zjistí, že se mu jeho reakce a chování samotnému nelíbí a stydí se za ně. Postupně mění názor až nakonec prokáže, že je v něm více cti, než v ostatních. Příběh sám tedy vybízí k takovému zamyšlení a je velmi dobře a chytře vymyšlen.

Policie ČR bude velmi ráda nadále spolupracovat při distribuci videokazet s filmy nadace Malina do základních škol, účastnit se pouštění filmů dětem, diskutovat s nimi i dále promýšlet, jak filmů co nejúčinněji využít.

Zpracovala Preventivně informační skupina

Policejního prezidia ČR ve spolupráci

s Úřadem služby kriminální policie a vyšetřování

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006