O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Goya ve Vídni

autor : Compress , vydáno : 25. 06. 2004

Od 4. června až do 20. září mají v rakouské metropoli milovníci Francisca Josého de Goya y Lucientes (1746–1828) možnost obdivovat grafické dílo tohoto proslulého španělského umělce. Vídeňské Leopold Museum totiž vystavuje více než 230 grafických listů ze čtyř Goyových kompletně dochovaných rytinových cyklů „Los Caprichos“, „Los Desastres de la Guerra“, „La Tauromaquia“ a „Los Disparates“.

Vídeňské Leopold Museum totiž vystavuje více než 230 grafických listů ze čtyř Goyových kompletně dochovaných rytinových cyklů „Los Caprichos“, „Los Desastres de la Guerra“, „La Tauromaquia“ a „Los Disparates“. Jde přitom vždy o prvotisky, které do Vídně zapůjčilo Městské museum v německém Oldenburgu.

Goya je dnes považován nejen za nejvýznamnějšího španělského malíře a grafika 18. století; spolu s Rembrandtem platí za největší rytináře v dějinách světového umění. Jeho dílo také výrazně ovlivnilo další generace výtvarníků, a Goya tak platí za předchůdce moderny. Jako umělec prodělal zajímavý vývoj: nejprve se proslavil jako malíř u královského dvora, kde maloval především reprezentativní portréty, postupně se z něj však stal nezávislý tvůrce, který tvořil pro sebe a případné zákazníky na volném trhu, bez oficiálních zakázek, hnán pouze vlastní motivací.

Grafické dílo slavného Španěla vznikalo mezi lety 1778 až 1824. Goya používal především novou techniku akvatinta, jejímž prostřednictvím dosahoval až malířského efektu. Pozoruhodná je skutečnost, že jeho lepty nezobrazují biblické nebo historické motivy, ale autorovy osobní zážitky a vize. Také to dokládá Goyovu vnitřní nezávislost a vědomé odmítání dobových konvencí.

Svůj grafický cyklus „Los Caprichos“, ve kterém si vzal na pranýř některé stinné stránky lidské povahy, Goya krátce po zveřejnění ze strachu před inkvizicí stáhl. Stejně tak nemohl v době jejího vzniku vystavit ani sérii leptů „Los Desastres de la Guerra“, která líčí brutalitu napoleonských válek. Dynamičností, napětím i tragikou se vyznačuje cyklus z prostředí býčích zápasů „La Tauromaquia“. Absurditu lidské existence, moc zla a lži, stejně jako stáří, bolest a smrt tematizuje Goya ve své pozdní sérii „Los Disparates“.

Výstava byla zahájena 4. června a potrvá do 20. září. Leopold Museum sídlí v komplexu Museumsquartier, na náměstí Museumsplatz 1, v 7.vídeňském obvodu. Otevřeno je denně mimo úterý od 10 do 19 hodin, ve čtvrtek až do 21 hodin. Základní vstupné je 9 euro.

Více informací získáte na tel. čísle: 00 43 01 525 700, nebo na internetové adrese: www.leopoldmuseum.org.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006