O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Jak najít práci, brigádu ?

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 27. 06. 2004

Najít si dnes slušnou brigádu/práci je ne jen věc složitá, ale téměř nemožná. Davy mladých lidí shánějí začátkem každého léta různé brigády. Někteří z nich nic nenajdou - a ti patří možná k tě nejšťastnějším. Někteří najdou a naletí… A pak zbývá hrstka těch, kteří opravdu najdou slušnou brigádu a kteří si i pár tisíc vydělají. Jak to sakra dělají?

Jak najít dobrou práci/brigádu?

I BEZ PRÁCE JSOU KOLÁČE!

Pracovní, personální agentury

Tyto agentury jsou celkem slušně informovány o možnosti práce ve vašem okolí. Přibližně v každém větším městě je nějaká agentura, u které se stačí pouze zaregistrovat a agentura se většinou sama ozve, v případě, že by její nabídka práce byla vhodná právě pro vás. Některé agentury zasílají informační e-maily, jiné dokonce SMS a pak se stačí jen ozvat a přijmout onu práci. Agentura tedy pracuje za vás a dobrá agentura za takové služby samozřejmě nic nechce.

Pozor: Samozřejmě je nutno najít správnou agenturu! Není všechno zlato, co se třpytí.

Osobně znám velmi mnoho agentur, které chtějí za registraci i 4000Kč, vypadají profesionálně, mažou med kolem pusy, ala práce od nich nepřijde žádná. A jsou stejně tak agentury, které nechtějí nic a vy můžete pracovat, kdy chcete.

Inzertní servery

Pokud spočítáte pracovní servery jen na internetu, dostanete se na neuvěřitelně vysoké číslo. Připočtete-li tištěná periodika, různé televizní spoty, rádia a jiné další informační toky nabízející práci, nelze uvěřit, že právě vy ještě nemáte práci! Samozřejmě, sundejme si růžové brýle. Nic není tak jednoduché, jak se zdá. 80% všech internetových pracovních inzerátů se zakládá na pyramidě, kde nejvíc vydělá stejně jen člověk, který vás na onu věc nachytá, a nebo jsou to pochybné práce na internetu za slíbené statisíce korun měsíčně atd.

Z vlastní zkušenosti ale vím, že i na internetu se dá najít slušná práce a jde jen o to, najít dobrý a věrohodný server, který budete pravidelně sledovat.

3 KROKY K DOBRÉ PRÁCI:

1)Dejte o sobě vědět!

Sepiště svůj životopis, a spolu s inzerátem ho uveřejněte na stránkách serverů zabývajících se touto tematikou. Co za to dáte?

2)Využijte známostí!

No a? Řekněte, kde se to dnes neděje? Jednoduše se poptejte, zda-li některý z vašich známých nemá čistě náhodou zrovna jedno volné místečko právě pro vás! A nemáte-li přátele ve vyšších kruzích než jste vy sami, alespoň zjistěte jestli o nějaké příležitosti neví.

3) Zapište se dobře první rok!

Pokud už nějakou brigádu najdete, je dobré udělat si zde dobré jméno. Pokud přijdete další rok, budete totiž jistota a na tu se vždycky sází první.

Pokud vás všechny metody zklamaly či jim jen prostě nevěříte a rádi si vše uděláte osobně, nezbývá vám, než podniknout delší procházku (např. po městě) a prozkoumat, kde kdo komu chybí. V některých obchodech či kancelářích jsou někdy pracovní příležitosti viditelně zveřejněny a rovnou se můžete osobně informovat.

Nenechte se odbýt pouze tím, že tam momentálně není vedoucí. S kontaktem v kapse se vždy lépe odchází.

Nenašli-li jste opět žádnou brigádu, nezoufejte. Může vás uklidnit fakt, že jakmile pak jednu práci najdete, budete už makat celý život. Takže vzhůru posledním chvilkám volna!

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006