O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Festival Fantazie

autor : Redakce , vydáno : 29. 06. 2004

Festival Fantazie, který se koná od 2. do 11. 7. v Chotěboři je v ČR největší setkání fanoušků literatury, filmu, her a Internetu, zaměřených na science fiction a moderní technologie, fantasy a horor, mytologii a záhady, kosmonautiku a astronomii, historii a budoucnost.

Program Festivalu Fantazie je určen příznivcům všech světů fantazie a přináší více než týdenní program rozdělený do programových linií fanouškům jednotlivých žánrů a podžánrů. Klade důraz na atmosféru velkého letního festivalu s řadou nadstandardních služeb a doprovodných akcí, díky velkému počtu účastníků přináší setkání s několika zahraničními hosty i bohaté účastnické materiály. Nabízí možnost doslova FANTASTICKÉ DOVOLENÉ v Chotěboři.

Program zahrnuje projekce filmů a seriálů, hraní her všeho druhu, besedy se spisovateli, herci a výtvarníky, odborné i humorné přednášky odborníků, redaktorů a fanů. Dále panelové diskuse, testy a soutěže, ceremoniály s vyhlášením výsledků literárních a jiných soutěží, autogramiády, výstavy, koncerty, divadlo, párty s tombolou, literární dílnu, volbu Miss Avalcon, prodej a burzu knih a her, …

Program běží v 11 souběžných programových liniích a zahrnuje následující programové bloky:

Festival Fantazie Avalcon (2.-11.7.2004)

= 3 programové linie: tradiční setkání fanoušků literární fantastiky

Cinema Festival Fantazie (2.-11.7.2004)

= 3 programové linie: přehlídka filmové dlouhometrážní i krátkometrážní tvorby, besedy s herci a lidmi z filmového světa, přednášky odborníků a fanoušků.

·
 • nejnovější filmy a předpremiéry, starší a klasické filmy, soutěžní snímky, krátké filmy
 • ·
 • programové bloky k filmům a seriálům s přednáškami a besedami – Pán Prstenů, Matrix, Star Trek, Star Wars, Stargate SG-1, Babylon 5, Harry Potter, Xena, Duna, Vetřelec, Terminátor, Jurksý Park, Blair Witch, Manga&Anime, …)
 • Festival Fantazie GameStar (3.-10.7.2004)

  = 4 programové linie: volné hraní i nejrůznější turnaje pro začátečníky i pokročilé.

  Festival Literární Vysočina (9.-11.7.2004)

  = 1 speciální programová linie s programem pro spisovatele, redaktory, vydavatele, čtenáře nefantastické literatury – přednášky, prezentace, besedy, autorská čtení, literární dílny, …

  Na Festivalu Fantazie jsou tradičně vyhlašovány výsledky řady literárních soutěží. Na Festivalu Literární Vysočina budou vyhlášeny výsledky soutěže textů s nefantastickými tématy.

  Podstatnou měrou se na úspěchu Festivalu Fantazie budou podílet významní hosté z řad spisovatelů, odborníků, redaktorů, malířů a osobností fanouškovského hnutí. Tradicí je zvaní zahraničních hostů a nejinak tomu bude i pro další Festivaly Fantazie. Z České republiky se pravidelně účastní řada osobností, například František Fuka (překladatel a redaktor), Jan Kantůrek (překladatel), Pavel Koten (astronom), Jaroslav Mostecký (spisovatel), Ondřej Neff (spisovatel a novinář), Vlado Ríša (šéfredaktor časopisu Ikarie), Pavel Toufar (odborník na kosmonautiku), Františka Vrbenská (spisovatelka) a další známé osobnosti.

  Dobrovolným pořadatelem je nezávislá nezisková organizace – občanské sdružení SFK AVALON z Chotěboře, pořadatel obdobných akcí již od roku 1996. Pořadatelé zajišťují pestrý a bohatý program v několika souběžných programových liniích, ubytování v hotelích, ubytovnách, třídách pro až 1500 účastníků, stravování a občerstvení, dopravu z Prahy i místně a účastnické materiály obsahující CD-ROM, velký barevný plakát festivalu, časopisy mediálních partnerů a další zajímavosti včetně informační brožury.

  Hlavním organizátorem je ing. Václav Pravda (celková organizace, propagace, program), jeho zástupcem Pavel Bačkovský, který zajišťuje ubytování, stravování, dopravu, přihlášky. Ondřej a Petr Chlubnovi mají na starosti techniku, Václav Hochman občerstvení, ing. Tomáš Bačkovský program herní sekce GameStar.

  Z historie

  Avalcon se poprvé uskutečnil v roce 1996 a od té doby se odehrává každý rok, od roku 1999 s hlavním názvem Festival Fantazie. Avalcony se vyznačují nejlepší technickou vybaveností, výbornou organizací, rozsáhlým a dobře sladěným programem, bohatými účastnickými materiály, účastí všech známých osobností SF a přátelskou atmosférou.

  V roce 1998 a 2002 a 2003 byl Avalcon povýšen na národní con Parcon, v roce 2002 dokonce na evropský prestižní Eurocon, který byl v ČR uspořádán vůbec poprvé. Eurocon byl největším setkáním fanoušků fantastiky v ČR (1300 účastníků, z toho 100 z ciziny a 50 ze Slovenska), s řadou zahraničních hostů, bohatým programem (250 pořadů a 125 projekcí, nesčetné hry a turnaje) a dalšími výjimečnostmi. V roce 1999 začala historie Avalconu Speciálu, a od roku 2002 pokračuje pravidelně.

  Bližší informace najdete na http://www.festivalfantazie.cz/

  Tiskové zprávy a články redakce.
  Komentáře
  VěcAutorDatum a čas

  K článku nejsou žádné komentáře.

  Zobrazit Vše | Přidat nový

  Reklama
  Pojištění
  Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006