O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Festival Divadlo evropských regionů skončil

autor : Redakce , vydáno : 01. 07. 2004

Desátý jubilejní ročník festivalu Divadlo evropských regionů skončil s půlnocí posledního červnového dne. Na hlavní scéně Klicperova divadla festivalové klání zakončilo představení Městského divadla Brno a Divadla Bolka Polívky Čekání na Godota s Boleslavem Polívkou a Jiřím Pechou v hlavních rolích. Letošní jubilejní ročník přinesl radost rekordnímu počtu diváků a také všem organizátorům z Klicperova divadla, Divadla Drak i týmu Open Air.

Festival proběhl na scénách Klicperovo divadlo (hlavní scéna, Studio Beseda, komorní scéna V podkroví, letní scéna a Šapitó v parku u hlavní scény) a Divadlo Drak (hlavní scéna, Studio Amátka a Šapitó u Draku). Představení v rámci Open Air se hrála na čtyřech základních scénách, v atriích starého města a pak všude v ulicích a parcích, na náměstích….

Na desátém ročníku se celkem odehrálo 234 představení, do kterých je započítáno 48 desetiminutových představení pro vždy 10 diváků, které odehrálo anglické trio pod názvem Head Quarters. V Hradci Králové vystoupilo 136 divadelních souborů ze šestnácti zemí Evropy. Poprvé byli tento rok cizinci i na Open Air programu a to celkem ze šesti zemí. Největší zastoupení mělo letos Finsko a Slovensko. Na nejrůznějších jevištích a pódiích vytvářelo postavy a děje 1077 umělců. Divadlo evropských regionů trhlo letos rekord také co do návštěvnosti diváků, celkem jej navštívilo 56 226 diváků.

Konkrétně produkce Klicperova divadla uvedla 128 představení (i s Head Quarters) v podání 51 souborů s 438 účinkujícími před 38 876 diváky (včetně akcí a koncertů na večerní Letní scéně).

Divadlo Drak se postaralo o 24 představení od 19 souborů a 200 účinkujících hrálo pro 4800 diváků.

Open Air přilákal 12 550 diváků na 82 nejrůznějších produkcí, které předvedlo 439 umělců z řad profesionálů, amatérů, divadelních a jiných univerzitních studentů.

Součástí festivalu byla řada doprovodných akcí – výstava díla vynikajícího českého sochaře Stanislava Hanzíka, valná hromada Asociace českých profesionálních divadel, výstava fotografií Bohdana Holomíčka nebo křest knihy Vladimír Morávek, kterou připravilo vydavatelství Pražská scéna.

V současné době probíhají už přípravy na XI. ročník Divadla evropských regionů. „Je to práce, která se prolíná. Festival, který běží, se vlastně už jen kontroluje a zároveň se pracuje na dalším. V současnosti se bude dělat uzávěrka stávajícího festivalu a zároveň se píší grantové žádosti na příští rok, takže to je nikdy nekončící práce,“ uvedl ředitel festivalu Ladislav Zeman, který se svým skromným týmem neustále pracuje na zkvalitnění Divadla evropských regionů. „Samozřejmě se chceme neustále zlepšovat. Všechno má určitě rezervy… Je tu obrovské pole možností. Ambice jsou velké, ale když zůstane festival pořád takový jaký je, nic víc si nemůžeme přát. Posláním tohoto festivalu je radost nad setkáním kultur, důstojné zakončení sezóny, oslava divadla. Nic víc, ale také nic míň. Je málo festivalů s takovým velkým prostorem pro setkávání se,“ dodal.

Hned 1. července začíná rekonstrukce hlavní divadelní budovy Klicperova divadla, která bude trvat do prosince. Soubor Klicperova divadla bude tak v Hradci Králové k vidění na alternativní scéně Studio Beseda a také na mnoha místech České republiky, chystá se i na zájezdy do zahraničí. Na podzim připravuje Klicperovo divadlo velký český festival studiových divadel, který bude trvat jedenatřicet dní a proběhne ve Studiu Beseda.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006