O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Jazz Fest Wien

autor : Compress , vydáno : 02. 07. 2004

Festival „Jazz Fest Wien“, založený roku 1991, patří dnes celosvětově k předním jazzovým festivalům. Tento moderní neprovinciální festival nabízí letos 73 koncertů z oblasti jazzu a spřízněných hudebních oblastí, a to v těch nejvybranějších lokalitách města, mezi nimi na prvním místě v jedinečné atmosféře Vídeňské státní opery (Wiener Staatsoper).

Během letošního ročníku Jazzfestu, který probíhá od 28. června až do 14. července, bude ve Vídni hostovat celá řada světových hvězd. Jedno z ohnisek festivalu představují v tomto roce „vokalisté“: v komplexu Museumsquartier zahájily festival v pondělí Rebekka Bakken a Holly Cole, v příštích dnech se diváci mohou těšit ve Státní opeře na soulovou královnu Patti LaBelle (1. července), britskou hvězdu Steva Winwooda (2. července) či Barbaru Hendricks (3. července) a Bobbyho McFerrina (4. července), kteří staví most od jazzu směrem ke klasice. Další hudební vrcholy festivalu slibují v opeře přední jazzový kytarista Pat Metheny (5. července) a zpěvák Al Jarreau (6. července).

Dva koncertní dny ve Vídeňské komorní opeře (Wiener Kammeroper) jsou zasvěceny saxofonu. Vyvrcholí výstupem patnáctiletého italského saxofonisty Francesca Cafisa, jemuž vzdal hold jazzový svět v New Yorku naposled letos v lednu. Cafiso, hrající už od svých devíti let, obdržel tehdy cenu International Jazz Festival Organisation. Ve Vídni ho 8. července doprovodí Joris Dudli Trio.

Jako vždy spolupracuje Jazzfest i s vídeňskými jazzkluby. K vidění a slyšení budou přitom jak četní domácí, tj. rakouští jazzmani, tak i řada mezinárodních formací. V klubu „Porgy & Bess“ hostují v rámci festivalu v řadě „Contemporary“ například kultovní Hamburčan Michael Sauer se svým projektem „Electric Mojo“. Za podpory vídeňského producenta a DJ Jürgena Drimala předvede hamburský turntablista zpoza svého mixážního pultu 2. července ukázky z nové produkce nazvané „The New Format Jazz“. – O den později vystoupí v témž klubu norská skupina Dadafon v čele s všestrannou frontmankou Kristin Asbjørnsen, pohybující se mezi šansonem, písní, industriální a africkou hudbou. Tajným tipem organizátorů festivalu je vokalistka Dani Siciliano, nabízející směsici jazzu, soulu, elektronické hudby i house (9. července ve WUKu).

K dalším důležitým místům festivalu patří Arkádový dvůr Vídeňské radnice, kde se 10. července uskuteční koncert soulové zpěvačky Angie Stone spolu s reprezentanty Vídeňské elektronické školy. 11. července se tu představí latinskoamerická hvězda Gilberto Gil, „vedlejším povoláním“ brazilský ministr kultury.

Během 73 koncertů festivalu vystoupí na třinácti různých místech celkem 458 hudebníků. Program festivalu je k dispozici na www.viennajazz.org. Přes tuto internetovou stránku je možné též objednávat vstupenky (pohybují se od symbolické ceny 2 eur až do 70 eur).

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006