O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Post coitum a jeho aféry

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 02. 07. 2004

Post coitum mě do kina přitahovalo jeho „ohlasem“ u kritiků. Ten byl, nejvhodněji řečeno, celkem drsný a proto také producentka celého filmu chce některé jeho kritiky žalovat. Shrňme si tedy celkovou podobu filmu a nejostřejší kritiky, které tímto směrem padly.

Ve filmu vystupuje celkem devět postav. Pět žen, čtyři muži. A dvacet souloží.

Koho uvidíme?

Mahulenu Bočanovou zde uvidíme jako zahýbající manželku Messalinu, která nemůže snést svého přespříliš milujícího manžela Jarouška - Miru Noska, který je jako jediný z postav romantický, nežný a naivní. Jeho romantičnost a něžnost však někdy překračuje všechny meze a to Messalina, toužící po pevné mužské ruce řeší zahýbáním, ostatně jako všechny ostatní postavy ve filmu :-)

Jako další dvojici zde najdeme zvrhlého sobce Zikmunda (Jiřího Langmajera) prachatého šéfa se sexuální úchylkou a jeho ženu Violu (Beátu Grenechen), která se velkou část filmu snaží odčinit její nevěru.

Postava Zikmunda je přímo nechutná ukázka nafoukaného zhýralého boháče ve vysoké funkci, pro kterého není nic důležitějšího než on sám.

Viola je naivní blondýnka, zdravotní sestra, která na sobě nechá zpočátku dříví štípat. Vrcholem je záchodová scéna, ale o té až později.

Lucie Vondráčková hraje Kristýnu, mladičkou pannu, která hledá lásku a muže, se kterým by mohla jak spát, tak být. Bohužel všechy další postavy, se kterými se v průběhu filmu vyspí, jsou ženatí muži a tak se u ní přirozeně vyvíjí nenávist k ženatým mužům.

Eso filmu, Franco Nero, hraje italského reklamního fotografa Bakchuse, zchátralého hipíka, který vleze do postele snad s každou ženou, kterou potká, i přesto, že je ženatý s Assako, příbuznou Yoko Ono. Jeho výstřelkem je to, že při každém cizoložství si postaví vedle fotku jeho ženy s dítětem, protože je pro něj rodina to nejdůležitější.

Nakonec se seznámíme s postavou Adama (Richard Krajčo), rockera cukrovkáře, zahýbajícího, kde může, dokaď může (o čemž jeho budoucí žena neví) a připravujícího se na svatbu. Jeho ženou se má stát budoucí doktorka, prostitutka na brigádě (o čemž samozřejmě zase neví Adam) Kleopatra (Sandra Pogodová).

Celkem důležitou postavu ztvárňuje Sabrina (Eva Elsnerová), jako vypočítavá sekretářka, která chce dostat do postele právě jejího šéfa Zikmunda a tak rozpoutává sled situací, které se dotknou všech postav filmu.

Filmová zápletka je asi takováto:

Sabrina (spí s Adamem a Bakchusem) zařídí nevěru Violy, kterou nahraje její kamarád Jaroušek na video a pošle jejímu manželovi Zikmundovi. Ten Violu donutí k dalšímu potupnému sexu na veřejných záchodcích – s Adamem. Adam ale spí taky s Messalinou (ta spí ale i Bakchusem), která si tak léči komplexy z Jarouška, jejího až moc pozorného manžela. Pošle ho proto zocelit do bordelu, kde potkává Kleopatru a po cestě narazí na Kristýnu, do které se poté bláznivě zamiluje(a samozřejmě se s oběma poté vyspí). Kristýna ho ale později v afektu odmítá, protože už byla dvakrát předtím oklamána ženatými muži (Zikmundem a Bakchusem). Mezitím Bakchus spí téměř se všemi, což se mu vymstí, když kazetu dotane i jeho Assako, domácí puťka a poslušně věrná žena, bojící se skřítků :-) , která mu okmažitě balí kufry.

Obecně

No, než vysvětlovat, kdo s kým spí, je jednodušší říct kdo s kým ve filmu nespal… Prostě tam spí každý s každým, dokonce se dočkáte i lesbické scény Messaliny a Sabriny.

Co se týče oněch sexuálních scén, na nic se netěšte. U každého sexu je ztvárněn pouze konec s vyvrcholením a herecký um některých hvězd obsazených ve filmu připomíná cosi neurčitého, co v kině nepůsobí ani sexy, ani vzrušivě, ale spíš podivně.

Dějová linka působí místy násilně. To, jak chce autor všechny postavy spojit dohromady nepůsobí přirozeně. Přišlo mi to, jako několik listů spojených v jednu velkou knihu. To, že je uvnitř té knihy jen něco přes pět listů autor vyřešil tak, že do ní přidal barevné obrázky, slepil je izolepou a proložil ji novinovými papíry.

Osobně mi to přišlo, jako film o ničem, který by podle mne vůbec nemusel vzniknout. Proč taky?

Jasná je drsná nadsázka některých scén. Ale myslím, že scénář se neshoduje se ztvárněním. Vzalo se prostě něco z komedie, něco z tragéde a něco z románu a to vše Jakubisko stmelil pár hvězdama a dvaceti sehranýmy orgasmy - který ještě nestojí za nic.

Snad jediná scéna, při které jsem se opravdu zasmála byla, když Viola byla nucena provozovat sex s Adamem a její manžel Zikmund si to od ní nechal detailně vyprávět po telefonu. Důležité je poznamenat, že hned po akci, takže zde byl ještě Adam přítomen. Po menší rozmluvě s Violou si vyžádá k telefonu Adama a chce po něm detailně vyprávět, jak ho Viola uspokujuje pusou a jiné důležité věci :-) Je to docela zajímavá scéna.

Co napsali o Post coitum kritici?

Pavel Mandys: Týden: Nejhorší film Juraje Jakubiska

„Moc dobře to pohromadě nedrží, o nějaké logice či smyslu tu nemůže být řeč a ani to není hezké na pohled. ….. Deana Horváthová před novinářskou projekcí zavtipkovala, že v kinech je naštěstí zhasnuto, takže nebude vidět, jak se diváci červenají. Nu, ti se budou místy nudit a místy škodolibě bavit, tím, kdo se bude červenat, jsou herci, kteří na plátně ostošest funí a hekají, ale vzrušení z toho není žádné, jen upocená trapnost, zdůrazněná navíc tím, že necudná filmová kamera (s výjimkou Lucie Vondráčkové) odhaluje mnohé nedokonalosti jejich těl, vrcholící chlupatými zády zarostlého Franka Nera. Doufejme jen, že spolu s nimi se začervená i režisér.“

Stejně jako Pavlovi Mandysovi se mi velmi líbilo, že jediná porno herečka, která byla do filmu obsazena – Paula Wilde, dostala miniroli Xeny, která se na začátku asi na minutku mihne v televizi na kterou kouká Adam se Sabrinou :) To mě pobavil oasi nejvíc :-)

Mirka Spáčilová: MF DNES: Post coitum, výkřik nudy

„Je-li Post coitum komedií, tvůrcům to nikdo neřekl. Patří spíše k filmům, které mohou skončit kdykoli - ale taky třeba vůbec nikdy, čímž hrozí závěrečná snůška kostrbatě narafičených tragédií, jako by pro devět hrdinů mělo jet devět sanitek. Svatba, pohřeb, boží znamení, zjevení nevinnosti se spojí ve zmatečný výkřik mravoličné nudy.“

TOMÁŠ BALDÝNSKÝ: REFLEX: Post coitum

„Úporná snaha šokovat tím, že postavy souloží bez lásky a mluví vulgárně, je spíš prudérní a staromódní. Tento dojem posiluje i výsledek Jakubiskova seznámení s digitální technologií a možností postprodukce - používání všech těch jednoduchých videoefektů (vlnění, když se hrdinové zkouří, smršťování při zazvonění telefonu) dává filmu vizuální štych MTV z roku 1990.“

Darina Křivánková: Lidové noviny: Po čem je živočich smutný

„Citová povrchnost a neschopnost milovat bohužel vystupuje z filmu velmi prvoplánově. Postavy jsou příliš schematické, aby mohly nést víc než tuto jedinou informaci, a herecké interpretace je příliš neobohatily, naopak je posunuly ještě více ke karikatuře….. Post coitum je jedno velké nedorozumění, omyl v díle režiséra, který se s tématem úplně minul. Škoda. Nejen po souloži může být živočich smutný, i po filmu může mít podobně frustrující pocity.“

Doufáme, že tímto článkem o filmu jsme se také nezařadili na seznam žalovaných ;-)

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas
NesouhlasímWees7-. -0. 2004, 31: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006