O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Pražské hudební slavnosti

autor : Redakce , vydáno : 03. 07. 2004

Pražské hudební slavnosti 2004 a od roku 2005 na ně navazující pětitýdenní festival tuto mezeru chtějí zaplnit. Nepsané motto festivalu „Pocta české hudbě - Smetana, Dvořák, Janáček“, které je rozvedeno v záhlaví každého z koncertů, naznačuje, že festival je věnován české hudbě a českým interpretům.

Pražské hudební slavnosti 2004, 4.-10.7.

• Uskuteční se šest koncertů, z toho pět v Rudolfinu (třikrát Dvořákova síň a dvakrát Sukova síň), jeden v Zrcadlové kapli Klementina.

• Vystoupí tři velké orchestry a tři komorní ansámbly.

• V den „velkých“ orchestrálních koncertů (4., 9. a 10. 7.) bude vystupovat na schodech Rudolfina v průběhu odpoledne a večer z balkonu Rudolfina žesťový kvartet Euphonia, vedený Petrem Peremským. Kromě zejména barokního repertoáru uvede před koncerty znělku festivalu. Ta zazní i v sálech před každým koncertem (nahrávka členů Hudby Hradní stráže a Policie ČR, autor znělky Ilja Šmíd, realizace Josef Šebesta).

Festival je zařazen mezi dominanty celostátní akce Česká hudba 2004, která oslavuje jubilanty Bedřicha Smetanu, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Josefa Suka, Bohuslava Martinů a další.

Hlavní slogan festivalu:

6 koncertů – 6 skvělých českých orchestrů, sólistů a dirigentů

• Cílem festivalu Pražské hudební slavnosti je poskytnout statisícům návštěvníků Prahy v letních měsících kvalitní hudební produkce v tradičních koncertních síních. Koncerty by se tak měly stát alternativou tzv. „turistickým koncertům“, nemohou však být jejich jakousi konkurencí.

• Oproti zavedeným pražským festivalům chce co nejvíc využít obrovské kvality, kterou má česká hudební kultura v desítkách špičkových interpretů, sólistů a orchestrů, v budoucnu i sborů a ansámblů. Soudíme, že zahraniční návštěvníci Prahy budou preferovat setkání s českými umělci a s českou hudbou, pokud budeme zvát hosty ze zahraničí, budou to vždy jeden či dva sólisté nebo ansámbly jako zpestření festivalu.

• Festival musí zaujmout co nejširší publikum.

• Myslíme si, že přitažlivost orchestrálních koncertů v krásných koncertních sálech je mnohem větší, než koncertů komorních. Proto páteří letošního festivalu, ale i festivalů příštích, bude vystoupení předních českých symfonických orchestrů.

• Budeme zvát české dirigenty, sólisty a ansámbly, chceme dát první festivalové příležitosti mladým interpretům, ale neznamená to, že budeme vynechávat zralou generaci.

• Budeme stavět na konzervativní, tradiční dramaturgii. V letošním roce to jsou díla zejména slavných českých skladatelů a v jednom koncertu světových skladatelů, jejichž silné pouto k Čechám je všeobecně známé.

• Přesto chceme i v této tradiční dramaturgii uvádět díla soudobá (byť v omezeném výběru), jež mají šanci svou sdělností uspět i u nepoučených posluchačů. V letošním ročníku to jsou skladby Zdeňka Lukáše a Bohuslava Martinů.

• Nebudeme se bránit uvádět některá cyklická díla ve výběru částí, jako je letos uvedena Smetanova Vltava a Šárka nebo tři ze Slovanských tanců Antonína Dvořáka.

Prodeje vstupenek

• Prodej byl zahájen prostřednictvím společností Ticketpro a Bohemia Ticket, dále v pokladně Rudolfina.

• V den koncertů od 11.00 hodin v místech koncertů a dále u Mostecké věže na Karlově mostě.

• Rozpětí cen je od 200 do 700 Kč (v 5. pásmu v Rudolfinu dokonce za 100 Kč).

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006