O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Zvíře v tísni Petra Vachlera

autor : Redakce , vydáno : 04. 07. 2004

Již před dvěma lety jsem nechal vylepit žluté billboardy s textem „Máme volbu nejíst maso, máme volbu nechat žít“. Celá kampaň vzbudila poměrně velký rozruch a to je vše, co jsem chtěl. Každý máme přece volbu si vybrat, co v životě chceme a co ne. Ale abychom tak mohli učinit, musíme znát obě strany mince, znát tu skutečnost, o které potom můžeme přemýšlet.

A přesně tohle tyto billboardy splňují. Přečíst a přemýšlet. Svobodně se rozhodnout. Dnes mi přijde zcela přirozené nezabíjet, nejíst zvířata. Naopak je chci chránit a být jim vděčný, že zde můžeme společně žít. Jenže ani já jsem tohle nevěděl, než přišla před lety otázka: nechceš moji porci masa? A já se zeptal "proč?". Nic víc tento billboard nechce říci, než "proč?", nabídnout tuto skutečnost druhým, aby se mohli zamyslet. Kdyby zvířata totiž znala náš jazyk a uměla ho používat, jistě by řekla: „Prosíme, nedělejte si z vašeho žaludku hřbitov.“

I já si dovoluji Vám všem nabídnout tuto otázku, zamyslet se nad životy nejen lidskými, ale i životy těch, které nemusíme zabíjet. Jsme nejsilnějšími a nejkrutějšími predátory na Zemi, pobíjíme se navzájem a nevážíme si ani lidských životů. 100.000.000 lidí bylo zabito lidmi jen za posledních sto let. Vyvražďují se navzájem žirafy, sloni, tygři, lišky či slepice? Paralely by se jen těžko hledaly a v takovém měřítku jako u lidí prostě nenašly. Myslím, že je čas se začít měnit, získat nový názor na svět. Přestat se chovat jako nejkrutější predátoři, začít mít úctu k životu nejen lidskému, ale i zvířecímu, který je nám tolik podobný nejen svou fyziologickou strukturou. Svět může fungovat jen jako celek a člověk se velmi mýlí, že násilím, v jakékoliv formě, lze měnit svět k lepšímu.

Vegetariánství znamená ušetřit za svůj život 1500 bytostí, resp. zvířat. Průměrně sníme dnes přes 80 kilogramů masa ročně. Nemusíme. Tohle jasně prokazuje nová příručka Stanovisko Americké dietetické asociace a Kanadských dietologů: Vegetariánská strava. Ano, nemusíme, je to možná volba. Ostatně i z ekonomického hlediska upozorňuje Frances Moore Lappé v knize Strava pro malou planetu, že za výkrmnou cenu 200 g bifteku by se mohlo 45 až 50 lidí nasytit obilnou kaší. Jeden akr půdy vyprodukuje právě 82 kg hovězího masa nebo 10000 kg brambor! Není lepší nechat krávu žít a mít z jejího chovu přes 15 000 jídel, než jí zabít a udělat z ní něco málo přes osmdesát porcí masa? Nezasloužila by si kráva domov důchodců, stejně jako ostatní zvířata, která nám celý svůj život zadarmo slouží?

Základní stanovisko Americké dietetické asociace a Kanadských dietologů je, že správně rozvržená vegetariánská strava je zdravá, nutričně vyvážená a zdravotně přínosná v prevenci i léčbě různých onemocnění. Čili máme volbu nejíst maso, máme volbu nechat žít. Nemusíme stavět drahé a nákladné zvířecí koncentrační tábory, nemusíme zhoršovat svůj zdravotní stav přemírou škodlivých látek, které jsou přítomné v mase. Všichni máme šanci změnit svůj postoj ke zvířatům, rybám, resp. světu.

A slovo závěrem k tomu, co jsem zrealizoval? Každý do něčeho investujeme, něco si kupujeme. I já mám tu možnost se svobodně rozhodnout, třeba pro tuto investici. Díky mým přátelům vegetariánům: grafiku Pavlu Šmerdovi,operátoru Jiřímu Rubinovi, výtvarníku Munimu, či Pavlíně Fechterové, které mi pomáhá s organizací, je možné celou kampaň realizovat. Samozřejmě, že by se vše hůře realizovalo, nebýt rozumných finančních nabídek tiskařské společnosti Hecht a outdoorové společnosti Akzent Média. Jejich profesionální přístup k věci pomohl této myšlence na svět. Pro mě jsou to zatím ty nejlepší investice v životě, které mohu udělat.

V úctě a pokoře k životu, Petr Vachler.

Více na www.zvirevtisni.cz

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: ČlánekSchimanski7-. -0. 2004, 09: 1
Vegetarián? Těžko...Míša7-. -0. 2004, 09: 2
Vegetarián? Těžko...Míša7-. -0. 2004, 09: 2
Re: Článekalthia7-. -0. 2004, 11: 2
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006