O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Průřez festivalovou atmosférou

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 05. 07. 2004

Letošní festival nám přinese 15 celovečerních hraných soutěžních filmů, které nám zhodnotí sedmičlenná porota ve složení Al Ruban (předseda), Florinda Bolkan, Simoc Field, Katarzyna Figura, Hong Sang-soo, Vladimir Mashkov a Alice Mellis. Sama jsem viděla už několik soutěžních snímků a nechtěa bych být v jejich kůži.

Celkem se promítá ve třinácti kinech či divadlech, která jsou schopna pojmout souhrně až 3595 návštěvníků. Toto číslo je ale velice sporné, jelikož hodně filmuchtivých diváků vydrží klidně sedět i na zemi či schodech, protože některá předtavení jsou beznadějně vyprodána - takže se nám toto číslo rapidně zvětší.

Soutěžní filmy jsou tyto:

Cavedweller

León y Olvido

Mistři

Moj svodnyj brat Frankenštejn

Kenar-e Roodkhaneh

Napola

Másnap

Lad de sma born

Niceland

Raincoat

Kono Yo no Soto e

Les choristes

Symetria

Tu

Certi bambini

Budu se snažit vám o každém z nich podat trošinku detailnější pohled v dalších článcích.

I přesto, že – stejně jako minulý rok – funguje asi 29 pokladen, raní fronta, která se u nich tvoří, se někdy nedá vystát. Pokladny se otevírají v osm hodin ráno a pokud přijdete na řadu v 8:30, šance, že na vás zbyl nějaký lístek, je mizivá. Samozřejmě pokud se jedná o soutěžní film, nemáte šanci už ani v 8:10.

Kolem půl desáté už jsou lístky na všechna zítřejsí představení kompletně rozebrány, o aktuálním dnu nemluvě.

Mezi návštěvníky však vládne klid, solidarita a soucit. Nazveme to „festivalovou atmosférou“.

Například dnes si navzájem pomáhalo asi dvacet lidí probouchat se (nebo spíš probourat) do již obsazeného sálu kina Čas na projekci filmu Dealer. Soudržnost a vytrvalost s jakou marně bojovali za poslední uvedení tohoto snímku, byla dojemná. Samozřejmě jsem také bojovala, protože jsem svůj lístek (v záchvatu „festivalové atmosféry“) dala jakémusi mladému muži.

A tímto se hned dostáváme k druhému bodu „festivalové atmosféty“. Ne jen, že návštěvníci spolu drží proti personálu a obsluze promítacích sálů, ale také si ochotně pomáhají - co se týče lístků.

Opět dám příklad. Když jsme tam tak dnes stáli s mým přítelem před jasně vyprodaným Časem, v ruce samozřejmě jen s jedním lístkem a sto lidmi před námi, ohlédla jsem se okolo sebe a dala lístek nejsymtatičtějšímu člověku, kterého jsem zahlédla. Muž zajásal a s děkovným projevem se rval dopředu.

A tak to na projekcích chodí zcela pravidelně. „Halooo, něchce někdo lístek?“ volají vzdávající se či zaneprázdnění festivaloví fanoušci. Pokud nabízejícího člověka nikdo neušlape za vidinou lístku, dávají se tyto služby v zájmu „festivalové atmosféry“ samozřejmě zdarma.

Zrovna mě napadá, že bych mohla dělat také takovou nezávislou pokladnu, jelikož mi již čtyří lístky ukradli, jeden jsem dala tomu muži a další tři jsem dnes také někomu propůjčila…

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006