O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Lad de sma born

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 08. 07. 2004

Snímek s českým názvem Nechte maličkých… od režisérky Papriky Steen je jejím prvním celovečerním snímkem. Je řazen do sekce Soutěž.

Zprvu poznáváme manželskou dvojici Britt a Claese, kteří řeší manželsou krizi. Jejich přátelé se jim snaží všelijak pomoci, ale i v sebemenším náznaku jejich štěstí vidí manželé střepiny vzpomínek na smutnou minulost. Před půl rokem jim při autohavárii tragicky zemřela dcera a místo, aby je tato událost stmelila, rozdělila je hlubokou propastí.

Cleas, architekt v soukromé firmě, začně žít jen prací a jeho žena Britt se uzavře do sebe. Po několika marných snahách dát manželství dohromady a vzpomatovat se ze ztráty dcery, začne pracovat i Britt, která nastoupí jako sociální pracovnice. Hned na prvním případu, který dostane, začne však pracovat až přespříliš a sama v konečné fázi zjišťuje, že péčí o dítě cizí si rozhodně nevrátí vlastní.

Mezitím, co se Britt takto stará o neschopnou mladou matku, Claes začíná sledovat ženu, která celou autohavárii zavinila. Je jí alkoholička, která pracuje v realitní kanceláři. Claes nejdřív předstírá, že hledá byt, a tak se s ženou, kterou v duchu právem nenávidí, pomalu seznamuje. Jeho nenávist vyvrcholí tím, že agentku v jejím bytě málem uškrtí a poté znásilní.

Teprve, když se s osudem jejich dcerky oba manželé po svém smíří, jsou schopni spolu začít lépe žít.

Film je pozoruhodnou sondou do mezilidských vztahů. Psychologický snímek o bolesti, kterou musí prožít rodič, ztratí-li dítě. Snímek byl příjemný, ale není to ten typ filmu, který bych si pamatovala až do konce života. Jsou to hezky strávené dvě hodiny, zabrané přemýšlením, jak bychom se asi v takové situaci chovali my.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006