O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Les Choristes

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 09. 07. 2004

Slavíci v kleci jsou snímkem Christophera Barratiera a to jak po stránce režijní, tak po stránce scénáristické.

Jedná se o snímek, který nám přibližuje dětství dirigenta Pierra Morhange. Morhange je velmi slavný dirigent a je nucen se vrátit do Anglie, kde vyrůstal, kvůli matčině pohřbu.

Zde se setkává se svým dávným přítelem Pepinotem. Ten mu připomene zážitky z dětsví, a spolu začnou vzpomínat na jejich dávného učitele hudby ve výchovném ústavu. Pepinot mu totiž přinese pravý poklad - deník Clémenra Mathieua, člověka, díky kterému objevil krásu hudby.

Clément Mathieu se přihlásil na místo vychovatele do školy s problémovými dětmi, jejíž chovanci jsou těžce zvladatelní a byli sem umístěni pro jejich nepřizpůsobivost a agresivitu. Methieu brzy zjišťuje, jak to na škole chodí a sám je odpůrcem některých praktik tvrdého ředitele Racina.

Morhange tak čte sám o sobě, co si o něm jeho učitel hudby myslel a jak celou situaci viděl z učitelské katedry

.

Pierre byl nejnezvladatelnější dítě a co se týče ostatních, poslední učitel odešel kvůli tomu, že mu zabodli nůžky do ruky a školník byl hospitalizován v nemocnici kvůli tržné ráně na hlavě. Proti tomu má jednoduchý návod právě ředitel, který si stojí za dvojslovím akce-reakce.

Mathieu najde prostředek, jak chlapce přimět ke spolupráci. Nepraktikuje tvrdé tresty jako Racin, ale naopak se snaží chlapcům pomoci. Přijde na to, že většina z nich velice obstojně zpívá a to ho - jako bývalého hudeníka - nemůže nechat chladným. Rozhodne se udělat z chlapců sbor a sám pro ně píše několik skladeb…

Z několika dobrých hlasů se nakonci vyvine slušně znějící sborový zpěv a Clément na sebe tak může být právem hrdý.

Ne však vypadá tak idylicky… Do hezky se vyvíjejícího příběhu zasáhne přijmutí problematického a velmi agresivního jedince, který tuto morálku naruší. Následovná krádež peněžního obnosu a vyhoření celé školy je již jen následkem jeho činů na škole.

Film je hezký, líbilo se mi obsazení Gérarda Jugnota do role Clémenta Mathieua a role melého Morhange v podání Jean-Baptiste Mauniera. Překvapilo mne, že hlas malého Morhange není nadabovaný, ale že je to opravdu hlas malého Jeana. Štáb prý jezdil celkem dlouho po středních školách a hledal chlapce, který by jak zahrál a dobře vypadal, tak slušně zazpíval. Myslím, že se jim to podařilo, protože malý Morhange je okouzlující.

Filmy tohoto kalibru přibývají jak na běžícím pásu. Krutý internát, jediný zlobivý žák je nejnadanější a nejlepší a krutost všech nakonec překoná právě jeho talent a um.

Hned po Napole se mi tento snímek líbil nejvíc. Dobrý film.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006