O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Cavedweller

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 10. 07. 2004

Jeskynní lidé jsou americkým snímkem Lisy Cholodenko podle románu Anne Meredith. Smímek je řazen v sekci Soutěž.

Děj se točí kolem Delii, ženy středního věku, sympatické hledající se blondýnky, která se snaží dát si po dvou nešťastných manželstvých život do pořádku.

První manžel byl žárlivý cholerik, který ji buď bil nebo psychicky terorizoval. Delia od něj utekla v okamžiku, kdy ji na hlavu mířil pistolí a v boji o vlastní život nechala doma dvě malé děti.

Druhé manželství s rockovým rebelem ji sice přineslo na chvilku štěstí (a snad i slávu jako zpěvačce), ale nakonec také končí nešťastně, když se její druhý muž zabije v autě se svou milenkou. Z druhého manželství má Delia dceru Cissy, která ze smrti svého otce obviňuje právě ji.

Deliu už v Kalifornii nic nedrží, je pro ni plná vzpomínek na mrtvého manžela a nenávisti její dcery. Proto se rozhodne, že se vrátí domů, do Gorgie.

Tam ji čeká nemilé uvítání, protože většina místních ji má zafixovanou jako běhnu, která utekla s rockovou kapelou a nechala doma dvě malé děti. Delia se rozhodne, že dostane její dvě děti, teď už 16 a 18ti leté dívky, zpět.

Také se zde setkává s jejím prvním mužem, který se po jejím odchodu stal alkoholikem a v současnosti umírá na rakovinu.

Dohodnou se, že Delia se o něj bude starat a nenechá ho zemřít v nemocnici a ona na oplátku dostane zpět do své péče děti.

Psychologický snímek o tom, jak rozmanité druhy manželství mezi námi jsou. Delia zažila dvoje manželství a ani jedno pro ni nebylo tím pravým. Vzpomíná na hrůzy, které prožila s prvním manželem a zároveň vzdoruje nenávisti Cissy, která viděla - v jejím druhém muži - v otci vzor. Ještě těžší to má s chladným přístupem svých dvou dcer, které celou dobu vychovávala její těžce věřící tchýně…

Film byl pěkný. Nic výjimečného, nic hrozného. Zlatý střed americké kinematografie s dobrým hereckým obsazením.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006