O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Kenar-e Roodkhaneh

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 12. 07. 2004

Ali-Reza Amini natočil další soutěžní snímek – Na břehu.

„Íránské drama se odehrává během útoku spojeneckých armád na Irák. Líčí anabázi kurdských uprchlíků ze severu země sužované diktaturou Saddáma Husajna.“

Tak – tohle stálo v infu o filmu v programu. Byla jsem připravena na vše, ale to, co přišlo, bylo opravdu zajímavé.

Mezi atmosférou běženců, snažících se dostat do Íránu, nám hned na začátku vyvstane postava mladé nevěsty, která při přechodu přes hranice se svým milým, šlápne na minu. Nedošlápne však, (pouze našlápne) a tedy jakýkoli další pohyb by se jí mohl stát osudným.

Její manžel běží hysterické nevěstě pro pomoc, jelikož se nacházíme ale v horách, běží pro ni celý den.

Film sleduje právě tento jeden den, kdy se u nevěsty vytřídá několik lidí, většinou dalších běženců, chtíc ji utěšit. Ale tak – kdo by se nechal utěšit, stál-li by na odjištěné mině… že.

Na planině se setkáváme se starším mužem, který nese mrtvou svého syna do rodinného hrobu. Jakmile vidí dívku, okamžitě se ji snaží rozveselit a zůstává s ní, dokud se její manžel nevrátí.

Po chvilce se zde objeví stařenka, která hledá svou ztracenou krávu. Také zůstává a snaží se dívku s mužem podpořit.

Jako předpolední se zde objeví tři starší muži, kteří také utíkají přes hranice. Otec s dvěma syny. Když se dozvědí o dívce, zůstávají také a hrou a zpěvem se snaží dívce zvednout náladu.

Poslední přijde mladý hoch, který jde prodat zbraně a poradí dívce, ať si dá na nohu kámen, protože dívka už je stáním na jedné noze zmožena. Dívka poslechne a trochu si uleví, protože je stáním celý den už unavena.

K večeru se konečně vrací její muž s pomocí. Všichni okolo se radují a jásají. Když už je muž téměř na sto metrů od ní, dívce se nechtěně skutálí z nohy onen kámen a mina vybuchne.

Film končí srdceryvným řevem ženicha….

Jedním slovem další psychosnímek. Filmy s podobnou tematikou mi nejsou blízké. Mělo by se o ní točit, protože nikdo z nás neví, co se v těchhle zemích opravdu děje. Ale pokud se budou točit, já na ně zřejmě nebudu chodit, protože mi nic neříkají. Stačí mi to ve zprávách.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006