O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


León y Olvido

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 12. 07. 2004

León a Olvido je španělský snímek režiséra Xaviéra Sanchéze Bermúdeze, který napsal ke snímku i scénář. Film je zahrnut do sekce Soutěž.

Na začátku nás film zavádí do problematiky sourozeneckého soužití, kdy León, postižený Downovým syndromem, nechce pobývat v ústavu. Dělá proto vše možné a je tak z několika zařízení vyhozen. Sestra Olvido si s takovým bratrem neví rady. Ale co naplat, nezbývá nic jiného, než si bratra vzít domů.

Režisér nás provádí problematikou soužití postiženého Leóna a zdravé, zábavychtivé Olvido. Ta musí vydělávat, má milostné problémy a starost o bratra je jí takovou přítěží, že se ho téměř celý film snaží zbavit. Tyto situace jsou ale úsměvné a tak celý film vyzní velmi optimisticky, i přesto, že Olvidě se boří svět a León přežije asi čtyři pokusy o vraždu :-)

Krásné jsou naivní myšlenky Leóna a jeho nezměrná láska k jeho sestře. Zcela jasně v tomto snímku můžete vidět, jak tito lidé myslí. Olvido by ho nejraději zastřelila, ale on by ji samou láskou snědl.

Pro lásku k sestře se tak naučí základní lidské potřeby a pomáhá v chodu domácnosti. Přísnost (či nezájem?) Olvidi ho k tomu spíše donutí.

León si taky najde přátele ve škole, kterou je donucen navštěvovat. Jeho stejně postižení spolužáci a paní učitelka mu pomáhají ke kroku do reálného světa.

Nádherná scéna je, když León přijde za svým spolužákem, kterého srazilo auto, do nemocnice na návštěvu. "Myslím, že umřeš" říká León. "Ne, neumřu, pan doktor říkal, že budu v pořádku" odpovídá spolužák. "Třeba si mu jen špatně rozumněl, určitě umřeš".

Nakonec se oba sourozenci se svým údělem smíří. Snad proto, že Olvido je již vedena u sociálky a policie (za několik pokus o ublížení na zdraví Leóna :-) ) a snad proto, že si uvědomí, jaký pokad v Leónovi má.

Film je něžný, jemný a v některých tragikomických situacích je opravdu veliké kouzlo. Je lehkým pohlazením po duši. V sále vládla velmi příjemný atmosféra.

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006