O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Zatočte s nevolností na cestách!

autor : Ing. Lucie Štrosová , vydáno : 12. 07. 2004

Taky se vám dělá špatně v autě, autobusu, letadle či na lodi a ať sedíte vpředu či vzadu, s Kinedrylem nebo bez, žaludek si s vámi hraje, jak se mu zachce? Nevolnost na cestách dokáže pěkně pokazit začátek každé dovolené.

Protože patřím do kategorie těch nešťastníků, kteří při cestování v autě trpí a protože právě začíná období dovolených, mám tu pro vás několik informací a tipů, jak nevolnosti předejít a užít si tak super dovolenou!

Odborníci říkají, že nevolnost v dopravních prostředcích je způsobena tím, že je narušen systém rovnováhy umístěný v labyrintu ucha - stane se to například díky četným zatáčkám při jízdě autem, kolébáním na vlnách při cestování lodí, či turbulencemi při letu. Labyrint v uchu tak přijímá nesčetné množství informací, které nedokáže najednou zpracovávat a na tento stav naše tělo reaguje například zvýšeným zíváním, studeným potem, bolestí hlavy, pocity zvracení, únavou apod.

Kdo o sobě ve trpí nevolností na cestách, by měl dodržovat některé základní opatření, díky kterým lze nevolnosti předejít nebo ji alespoň zmírnit. První opatření se týká stravy: před jízdou bychom neměli mít příliš plný nebo naopak příliš prázdný žaludek. Optimální je najíst se 2-3 hodinky před jízdou a důležité je také vybrat si vhodnou stravu, tedy například rýži, těstoviny, vařenou či syrovou zeleninu. K pití je pak nejlepší voda nebo minerálka a to i během cesty. I když jste spolujezdec a tedy neřídíte, před cestou i během ní zapomeňte na pivko, protože alkohol zpomaluje trávení!

Během jízdy se vyvarujte kouření a čtení - pokud vám byla přidělena čestná funkce navigátora a potřebujete nutně zkonzultovat mapu, požádejte řidiče, ať zastaví, v klidu zjistěte, kde se nacházíte a pokračujte v jízdě. Jezděte také s otevřeným okýnkem či zapnutou klimatizací, ať je v autě pořád svěžý vzduch. Pokud cestujete na lodi, buďte co nejvíce venku na vzduchu, ale nezírejte na vlny a radši relaxujte na palubním lehátku. A poslední rada se týká těch, co cestují na dlouhou vzdálenost: každých 150-200 km se dejte krátkou pauzu a řidiči dopřejte kafíčko.

Ať se vám hezky jede a pěknou dovolenou!

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006