O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


MFF ve fotografiích a komentářích

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 15. 07. 2004

Jak bylo na MFF v Karlových Varech? Které věci musíte bezprostředně znát, mluvíte-li o 39.MFF? Zde je máte všechny shrnuty, vyfoceny a popsány tak, jak má být :-)

Filmy, filmy, filmy

.. tak jestli něco bylo úžasné, tak samozřejmě atmosféra.

První fotografie, která je jasně typická pro festival, jsou polepené zdi odshora dolů samými upoutávkami na filmy.

První den chodíte, nestíháte se rozhlížet a přemýšlíte, na jaký film půjdete, a poslední nestačíte utíkat pryč (s oněmi plakáty v batohu). Tento rok mezi námi návštěvníky ale byli rychlejší, poslední den už na zdi nebylo skoro nic :-)

Festivalový deník Práva

Kdo nečte Deník, neví, co se děje! Deníky se válely po chodníkách, kinosálech, barech, prostě všude. V Deníku jste se samozřejmě vždy dozvěděli ty nejaktuálnější informace ohledně celebrit, filmů atd. Koho by třeba nezajímalo, jak se ztrapnil Elijah Wood či která celebrita motala polovinu festivalu novináře se svými červenými ponožkami…

Jeden den jsme se vsadili, kdo projde z autobusové zastávky do areálu Thermálu aniž by ho nezastavily hostesky z Práva nabízející Deník každému, kdo se kolem nich jen mihl.

Boj byl stejně marný, protože jestli vás nestavily holky z Práva, schytali jste to od hostesek Eurotelu nebo od hostesek z průzkumu veřejněhé mínění… A pokud jste měli opravdu velkou smůlu, schytali jste to ještě od holek od Skansky, které vás rovnou okloboučkovaly. Radši ani nemluvím o aktivistech Greenpeace a Plaváčka…

Festivalová kráva

Ne, že by jich na festivalu nebylo dost :-), ale stejně pro jistotu dali organizátoři do přízemí hotelu Thermal jednu pořádnou. Každé malé dítě zná, že kráva je správě fialová. I tím byl letošní festival výjimečný, fantazie vedení festivalu sahá daleko daleko dál než Milce. Vary mají totiž krávu hned dvoubarevnou!

Vtipné bylo, že se na ní hned druhý den objevil nápis „NESEDAT“, někteří návštěvníci si totiž chtěli přinést z Varů „zajímavé“ fotky :-)

Ať žije pokladač mikrofonů!

Chcete-li vědět, kdo je mezi festivalovými návštěvníky snad ještě slavnější než Jiří Bartoška a Eva Zaoralová, stačilo zajít na kterýkoliv film do velkého sálu hotelu Thermál. Tam před každým představením přijde na pódium muž, kterého vidíte vedle na fotografii, za ohromného aplausu položí mikrofon, do kterého před chvilinkou představila svůj film většinou zahraniční delegace k onomu filmu a odejde (samozřejmě s ještě větším poteskem než režisér a herci). A právě to, že se mu posledních několik let tleská více než jakékoli jiné celebritě už jednou vedlo k tomu, že byl z této důležité funkce odvolán.

Tento famózní pokladač mikrofonů se jmenuje Petr Folprecht a jinak – je to právník :-)

Celkový kabát

Jako každý rok byla výzdova Varů celkem dobře provedena. Ať jste se hnuli kamkoli, stále jste měli na očích buď plakát na některé představení, praporky s logem festivalu, nebo na dohled ozdobený Thermál.

Thermál byl tento rok opravdu skvěle ověnčen, to se mu musí nechat. Jeho hlavní část pokrývaly výjevy ze znělky, takže o trojce „baťůžkář-frajer-V.I.P“ se vám na konci festivalu už i zdálo. Vidět je totiž na každém plakátě, velkoplošně na Thermálu a před každým představením, to už jste opravdu bláznil.

Co mě vzalo za srdce :-)

Nemůžu se nezmínit o těchto třech celebritkách. Takže, pán nalevo je filmový režisér Metod Pevec snímku Pod jejím oknem. Tento film byl původně zařazen do sekce soutěž, ale až příliš pozdě se zjistilo, že film již byl uveden na jednom malinkém festivalu v zahraničí a protože přihlášení soutěžního snímku obsahuje podmínku, že film nesměl být předtím uveden nikde jinde, byl vyřazen.

Stejně jako režiséra, který to zřejmě nevěděl před příjezdem do Varů, mi bylo líto i zbytku delegace. Zde jsou představitelé hlavních rolí. Stáli tam na pódiu, tvářili se, jako by je zrovna snad někdo vyřadil ze soutěže, kvůli které sem jeli, a vůbec vypadali opravdu dost smutně.

Vítězové

Každá soutěž má vítěze a poražené. Festival je slušný v tom, že má jen vítěze. Těmi byly letos Certi Bambini režisérů Andrea a Antonio Frazziových.

Tito dva pánové jsou opravdu velmi povedená dvojčata a měla jsem tu čest zúčastnit se jejich uvedení snímku Certi Bambini. Uvedení trvalo asi půl hodiny a v této půlhodině se publiku každý z režisérů snažil po svém vysvětlil, co že to vlastně natočil za film.

Vyznělo to tak, že každý natočil něco úplně jiného, takže nepozorný divák po skončení Certi Bambini čekal na ten druhý film, který natočil druhý Frazzi. A že těch lidí v sále sedělo :-)

A závěr?

A kvůli téhle sošce, nebo kvůli těmto několika soškám, se to všechno každý rok mele a točí. Ale ještě, že se to točí. Vždyť je to u nás snad jediný pořádný svátek filmu, který neocení jen zbohatlé vrstvy a VIP návštěvníci, ale i my, normální lidé.

Závěrem snad chci jen říci, že tento ročník byl nejzajímavější festival vůbec. Co si pamatuji, tak snad nikdy takto nevykradli Pupp ( a už vůbec neukradli přes 700tisíc :-). Ve stanovém městečku docházelo k malým ztrátám, ale nikdy ho nevybral nikdo kompletně celé i s botami a bouřka, která se přes Vary přehnala, ta tu nebyla taky pěkně dlouho. Co dlouho, ta tu snad ještě nebyla.

No, jestli se takové "actions" budou na festivalu stupňovat, máme se příští rok opět na co těšit :-)

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006