O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Pokles krevního tlaku může způsobovat demenci

autor : PlusPress , vydáno : 16. 07. 2004

Pokles systolického krevního tlaku ve stáří je velmi častým jevem a švédští vědci naznačili, že může vést k častějšímu rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby.

Výzkum probíhal od roku 1987 na téměř tisícovce osob. Každé tři roky se zkoumané osoby podrobily lékařské prohlídce, byl jim měřen krevní tlak a mentální funkce.

Tři roky před vznikem demence a také po jejím vzniku byl u takto postižených pacientů zjištěn výrazný pokles krevního tlaku. Zatímco ještě šest let před tím, než se demence projevila, nikdy nebyl zjištěn nízký tlak. To znamená, že demence se objeví do tří let po poklesu tlaku.

"Naše zjištění naznačují, že malý průtok krve mozkem, který vyplývá z rozsáhlého poklesu tlaku, může podporovat vznik demence," míní autor výzkumné studie doktor Chengxuan Qiu z Karolinska Institutu ve Stockholmu.

Švédští odborníci také zjistili, že při poklesu systolického krevního tlaku o patnáct bodů a více se výrazně zvýšilo riziko vzniku Alzheimerovy choroby a demence třikrát. U osob s cévními chorobami se riziko vzniku demence plynule zvyšovalo s klesajícím tlakem.

"Studie prokázala, že pokles tlaku může být ve stáří nebezpečný a vést k demenci. Nejhůře jsou na tom osoby s cévními chorobami, u nichž pokles tlaku významně zvyšuje riziko vzniku demence. Čím více klesá, tím je riziko větší," prohlásil doktor Qiu.

Zdroj : STOCKHOLM (PLUS)

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006