O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Pozdní mateřství brání rakovině

autor : PlusPress , vydáno : 16. 07. 2004

Čím dál více žen přivádí na svět prvního potomka ve vyšším věku. Tento trend, jenž sílí především v průmyslově vyspělých zemích, sice na jednu stranu zvyšuje riziko možného poškození plodu, na druhé se však stává účinnou prevencí před onemocněním rakovinou vaječníků.

Vyplývá to alespoň ze studie, již zpracoval kolektiv vědců z Jihokalifornské univerzity a zveřejnil ji v odborném časopise Fertility and Sterility. Dlouhodobého výzkumu, vedeného Malcolmem Pikem, se zúčastnilo 1137 příslušnic něžnějšího pohlaví, z nichž 477 trpělo právě touto chorobou.

Při hodnocení výsledků se ukázalo, že u prvorodiček starších 35 let se ve srovnání s bezdětnými ženami snižuje možnost výskytu zhoubných nádorů o plných 57 procent. Matky, které porodily do věku 25 let, těhotenství chrání v 16 procentech, ženy od 25 do 30 let v 45 procentech.

Vědci se domnívají, že hlavní úlohu přitom sehrává zvýšená produkce hormonu progesteronu. Zásadní přínos výsledků bádání spatřují v tom, že diagnostikování nádorového onemocnění vaječníků nadmíru ztěžuje skutečnost, že se jeho příznaky dají jen stěží rozpoznat. Většinou se je podaří odhalit až v jeho pozdním stadiu, což mimo jiné ústí v předčasný skon dvou třetin postižených.

Zdroj : SACRAMENTO (PLUS)

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
reakce na clanek7-. -0. 2004, 23: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006