O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Vůně italské kávy

autor : Ing. Lucie Štrosová , vydáno : 20. 07. 2004

Kávu pije lidstvo již přes tisíc let, ale její účinky jsou stále zahaleny tajemstvím. Nejdůležitější složka kávy kofein je pravděpodobně nejrozšířenější stimulant na světě, známý především svými povzbuzujícími účinky na činnost mozku.

Káva

Na každého ale působí káva jinak - někomu přinese povzbuzení, jinému naopak únavu či nervozitu. Někomu stačí šálek kávy denně, jiný je spokojen až po 5 šálcích. Ať jste na tom jakkoli, přeji vám příjemé chvíle strávené s tímto lahodným nápojem….

Říká se, že v Itálii existuje tolik druhů káv, kolik existuje druhů pizzy. A jaké kafíčko si tedy vybrat, když přijedete do Itálie? Uvádím zde takový malý slovníček italských káv. Obecně platí, že k snídani se pije kapučíno popř. marocchino a po obědě a po večeři už jen normální kafe. Na cizince, kteří si kapučíno dávají i po obědě, se dívají velmi zvláštně. Ani já jsem zprvu nechápala, proč na mě číšníci upírají tak divné pohledy a proč se celá italská společnost u mého stolu začala smát, když jsem po obědě požádala o kapučíno. Teď už to chápu, ale stejně si ho pořád dávám, protože mně prostě chutná!

caffe (espresso) — malý šáleček velmi silného kafe

caffe Americano — kafe na americký způsob pro ty, kdo nemají v oblibě silné kávy. Servíruje se ve větších šálcích

caffe corretto — kafe upraveno o štamprdličku grappy (pozn. grappa = italský likér), koňaku či jiného silnějšího likéru. Jinak řečeno - kafe, co vás opravdu "nakopne"!

caffe doppio — dvojité espresso

caffe freddo — studené kafe pro milovníky ledové kávy

caffe Hag — kafe bez kofeinu

caffe latte — horké mléko smíchané s kávou a většinou servírované na snídani

caffe macchiato — espresso s napěněným mlékem.

marocchino — neboli v překladu marokánec. Této kávě by se dalo také říkat "malé kapučíno", protože je připravována na podobném principu, jen do menšího šálku a tudíž je o něco silnější.

caffe stretto — espresso připravované s menším množstvím vody (to je síla!)

cappuccino — tradiční slavné italské kapučíno s napěněným mlékem a případně s kakaem na povrchu. Italové ho pijí POUZE a ZÁSADNĚ jen na snídani. Ciznci ho pijí CELÝ DEN!

granita di caffe con panna — zmražené kafe (tříšť) se šlehačkou na povrchu

Tento slovníček je pouze základním přehledem káv, které najdete téměř v každém baru. V každém regionu pak ještě navíc existují místní speciality - kávy s různými likéry, s čokoládou, s příchutí ovoce a dalšímu mnoha roztodivnými přísadami. Zkrátka vždy je z čeho si vybrat!:)

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006