O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Globální oteplování na vlastní kůži

autor : Marek Soldát , vydáno : 21. 07. 2004

Hned na úvod bych chtěl poznamenat, že tento článek píšu v době, kdy na nejchladnějším místě v centru Prahy dosahuje teplota 27°C ve stínu a jediné, co mě drží při životě je ventilátor z mé staré 468-ky, který mi už druhý rok slouží jako účinná klimatizace.

Vývoj teploty za posledních 120 let

Ten úžasný graf, co zde vidíte, znázorňuje vývoj teploty na Zemi za posledních 120 let. Je pravda, že za tu dobu se průměrná teplota na Zemi zvýšila jen o 0,8°C, ale výkyvy jsou velké, což můžeme pozorovat na vlastní kůži. Originál grafu najdete na stránkách NASA, zde jsou pouze počeštělé titulky. Máte-li rychlejší připojení, doporučuji podívat se i na animaci teplotního průběhu (4.4 MB, MPEG) za stejné období.

Ne, že by to bylo něco nenormálního, průměrná teplota Země se zvyšovala pořád. Jde jen o to, že možná ne tak rychle. Důkazem může být výrazně vyšší teplota severní polokoule, kde je shromážděna většina průmyslu, přestože tento fakt je ovlivněn i velkou rozlohou antarktického ledovce na polokouli jižní.

My jsme totiž tvorové, co nemají rádi zimu a jiné vnější vlivy tak, že si kolem sebe utváříme další obal země, něco jako skleník. Díky tomu se nám daří dosahovat tzv. skleníkového efektu.

Určitě to má na svědomí cech zahrádkářů, kteří chtějí pěstovat melouny a tropické ovoce v našich zeměpisných šířkách ;-)

Teď jsem vám možná trochu nahnal strach (což bylo účelem ;-)), věřte že tak špatné to s námi zase není a že melouny budeme ještě několik let dovážet. To ale nic nemění na tom, že globální oteplování je problém, který se musí z dlouhodobého hlediska řešit. Naštěstí je člověk tvor velice přizpůsobivý, takže vyhynutí následkem veder nám rozhodně nehrozí.

Autor je provozovatelem O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Žádné oteplování se nekoná!Trashman7-. -0. 2004, 21: 1
   Žádné oteplování se nekoná!Míša7-. -0. 2004, 21: 1
      Žádné oteplování se nekoná!Marek Soldát7-. -0. 2004, 21: 1
   Žádné oteplování se nekoná!Jakub Slováček7-. -0. 2004, 21: 1
   Žádné oteplování se nekoná!Marek Soldát7-. -0. 2004, 21: 1
      Žádné oteplování se nekoná!Jakub Slováček7-. -0. 2004, 21: 1
Houbynoone7-. -0. 2004, 21: 2
   HoubyX0-. -1. 2004, 02: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006