O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Počtení na prázdniny - V melounovém cukru

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 22. 07. 2004

Minulý měsíc mi Charley řekl: "Mám dojem, že neděláš ani sochy, ani nic jiného. Co kdybys napsal knihu? Poslední byla napsaná před pětačtyřiceti lety. Je načase, aby ze sebe někdo vymáčkl další." Pak se poškrábal na hlavě a dodal: "Páni, pamatuju, že to bylo před pětačtyřiceti lety, ale zaboha si nevzpomenu, o čem ta kniha byla. Mívali jí dřív na pile." "Víš, kdo ji napsal?" zeptal jsem se. "Ne," řekl, "Ale byl jako ty. Neměl stálé jméno."

„Budete nejspíš zvědaví, kdo jsem, jenže já jsem jeden z těch, kteří nemají stálé jméno. Mé jméno závisí na vás. Nazývejte mne podle toho, co vás napadne.

Přemítáte například o něčem, co se stalo kdysi dávno: někdo s vás na cosi zeptal a vy jste neznali odpověď. To je mé jméno.

Možná hustě pršelo. To je mé jméno.

Nebo po vás někdo něco chtěl. Vy jste to udělali. A pak vám řekl že je to špatně. "Promiňte, to je omyl," - a vy jste museli udělat něco jiného. To je mé jméno.

Možná to byla hra, kterou jste hrávali v dětství, anebo něco, co vám letmo přišlo na mysl, když jste byli starší a seděli jste v křesle u okna. To je mé jméno.

Nebo jste se někde procházeli. Kolem kvetly květiny. To je mé jméno.

Nebo jste hleděli do řeky. Blízko vás stál někdo, kdo vás miloval. Chtěl se vás dotknout. Cítili jste to, ještě než se to skutečně stalo. A pak se to stalo. To je mé jméno.

Anebo jste slyšeli, jak kdosi volá z velké dálky. Ten hlas byl téměř ozvěnou. To je mé jméno.

Leželi jste v posteli, pomalu jste usínali a najednou jste se čemusi zasmáli, nějakému žertu, který platil na vás, hezké zakončení dne. To je mé jméno.

Nebo jste jedli něco dobrého a na vteřinu jste zapomněli, co to vlastně je, pokračovali jste v jídle a uvědomovali si jen, jak je to dobré. To je mé jméno.

Mohlo být kolem půlnoci a oheň v kamnech zvučel jako hrana. To je mé jméno.

Nebo vám bylo hrozně, když vám to řekla. Proč to nevypráví někomu jinému: někomu, kdo se v jejích starostech lépe vyzná. To je mé jméno.

Možná že v ůni plavali pstruzi, ale ta řeka byla jen osm palců široká, na jáMOR svítil měsíc a melounová pole zářila neskutečným jasem, temnota a měsíc jako by rostly z každé sazenice. To je mé jméno.

…..

Žiju ve srubu blízko jáMORU. jáMOR - vidím ho z okna. Je krásný. Mohu ho vidět i s očima zavřenýma - dotýkat se ho.Právě teď chladí a obrací se jako něco v dlani dítěte. Nevím, co by to mohlo být."

Setkáváme se s podivným příběhem tygrů, Zapomenutých podniků, neŽITem a jeho gangem a se spousty dalších velice poutavých a fantastických příběhů.

Během četby se pomalu prokousáváte melounovým cukrem a na konci knihy zjistíte, že vše kolem vás je z něj utvořeno. Stoly, židle, postel a kniha sama. Vše je z melounového cukru, v lampě svítí melounopstruží olej a vy o svém zážitku jdete napsat melounosemenným inkoustem na arch sladce vonícího dřeva.

Knížka V Melounovém cukru je krásná snad právě tím, že nemá ani hlavu ani patu, vše, co si přečtete si vyložíte po svém a tak si sami utváříte vizi příběhu, který chcete vidět.

Hlavní hrdina nemá jméno, neznáte historii JáMoru, nevíte o Zapomenutých podnicích, neznáte tygry, ale s trochou fantazie, kterou je nutno k této knize mít, si dotvoříte příběh opravdu brilantně a proto ji zřejmě Brautigan napsal.

Kniha není psána jednotným tokem textu, ale je tvořena malými příběhy, přičemž každý minipříběh má svůj nadpis, které pak dohromady dávají představu celku.

Hlavní hrdina vám neničí vaši představu jasným ohraničením, ale naopak povoluje uzdu vaší fantazii a toho trochu dětského, co ve vás zbylo.

Je to vlastně taková krásná pohádka pro dospělé – nepochopí, kdo nečetl.

V MELOUNOVÉM CUKRU

RICHARD BRAUTIGAN

ILUSTRACE: Jiří Šalamoun

Doporučená cena: 139 Kč

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006