O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Umění k ukradení

autor : Compress , vydáno : 22. 07. 2004

Inspirována loňskou skandální loupeží Celliniho Saliery, uspořádala vídeňská galerie „Die Kunstwerft“ dlouhodobý výstavní projekt, který se zloději a krádežemi uměleckých děl od počátku počítá.

Od června tohoto roku využívá galerie „Die Kunstwerft“ (česky „Umělecké doky“) v devátém vídeňském obvodě jedno z oken, která jdou v přízemí na ulici, jakožto výstavní prostor. Přibližně jednou za tři týdny se koná vernisáž, během níž je – za přítomnosti milovníků umění a s nezbytným doprovodem proslovů a skleniček – v nice tohoto okna vystaveno dílo určitého pozvaného umělce. Výstava trvá tak dlouho, dokud dílo nezmizí. Zatím většinou ne více než několik hodin.

Koncepce celého projektu se zakládá na krádežích umění a „privatizaci“ uměleckých děl: Teprve v okamžiku své fyzické nepřítomnosti, domnívají se organizátoři projektu, nabývá umělecké dílo skrze krádež dodatečnou hodnotu. Cílem projektu je tak proces transformace uměleckého díla jakožto soukromého vlastnictví v obecný majetek, který se odcizením opět promění v soukromý. Umělecká díla jsou proto vystavována přímo na ulici, tak, aby byla pro každého, kdo by si je chtěl vzít, snadno dosažitelná.

Projekt iniciovala loňská skandální krádež Celliniho Saliery: zlatá slánka, jedno z nejvýznamnějších děl renesance a jediné dochované dílo Benvenuta Celliniho (1500–1572), byla odcizena z Kunsthistorického muzea v květnu 2003. Galerie „Die Kunstwerft“ se rozhodla sledovat „cirkulaci odcizeného objektu a s tím souběžnou proměnu jeho hodnot“. V archivu galerie (na www.moussa.at/werftgalerie) vzniká seznam ukradených děl, spolu s eventuálně odhalenými „pachateli“. V současné době jsou na seznamu pouze odcizená díla.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006