O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Baroko 2004

autor : Redakce , vydáno : 23. 07. 2004

Festival byl od počátku - od roku 1998 - zaměřen na interpretaci hudby 17. a 18. století s použitím dobových nástrojů. Dramaturgie klade důraz na uvádění novodobých premiér barokních skladeb vzniklých přímo v Olomouci nebo v její bezprostřední blízkosti. Tyto skladby realizujeme ve spolupráci s těmi nejvýznamnějšími tělesy specializujícími se na autentickou interpretaci barokní hudby (Musica Antiqua Praha, Musica Florea, Capella Regia, Ars Brunensis, Musica Aeterna, Collegium Marianum, Societas Incognitorum, Solamente Naturale).

Řada skladeb premiérovaných na festivalu Baroko byla následně vydána tiskem (T. N. Koutník - 1998, Choceňský manuskript 1999, Hudba piaristických klášterů - 2000)

Od roku 2000 byl festival obohacen také o provádění soudobých děl spjatých tematicky s barokem (opera Coronide V. Zouhara, opera Endymio T. Hanzlíka, oratorium Petrus P. Tenhaefa, opera Torso).

V uplynulých letech festival Baroko podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Úřad města Olomouce, Nadace Život umělce, Goethe institut Praha. Generálním sponzorem je od roku 2000 Česká drožďárenská společnost a. s., mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas a Mladá fronta DNES.

Specifikem 7. ročníku je prezentace děl ve scénické nebo poloscénické podobě. Festival je stejně jako v předchozím ročníku umístění do prostor zrekonstruovaného jezuitského konviktu v Olomouci (kaple, atrium, divadelní sál), nynějšího Uměleckého centra Univerzity Palackého. Baroko 2004 tak chce vedle uvádění novodobých premiér ve vizuálně atraktivní podobě prezentovat akustický potenciál této jedinečné barokní architektonické památky.

Program:

T. N. Koutník: Criminalista newinný (sepolcro)

G. B. Pergolesi: Stabat Mater (kantáta)

Ensemble Damian, Musica Figuralis

Středa 28. 7. v 19:30

T. Hanzlík: Arion (balet – melodram)

SAXQ+, Damian orchestra

Pondělí 16. 8. v 19:30

F. Schön: Missa in G, J. A. N. Brosmann: Missa in C

Musica Figuralis

Středa 25. 8. v 19:30

G. F. Händel, A. Vivaldi, A. Lotti:

Facetum Musicum 1738 (masopustní opera)

Capella Academica

Středa 1. 9. v 19:30

T. Hanzlík: Yta innocens (opera)

Ensemble Damian

Čtvrtek 16. 9. v 19:30

I. Plumlovský: Landebork (hanácká opera)

Affetto, Musica Figuralis

Úterý 28. 9. v 19:30

J. Puschmann: Missa Solennis in C, Te Deum (1779)

Musica Figuralis

Další informace najdete na adrese: damian.aktualne.cz/cesky/baroko.htm

Předprodej vstupenek v podloubí olomoucké radnice a před jednotlivými koncerty.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006