O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Romea a Julii vystřídá Hamlet

autor : Redakce , vydáno : 24. 07. 2004

Od 18. července v Brně a od 26. července v Praze se Letních shakespearovských slavnostech opět objeví úspěšná loňská inscenace Hamlet s Jiřím Langmajerem. Ten byl za svůj energický výkon nominován na Cenu Alfréda Radoka i cenu Thálie. Letošní premiéra, představení Romeo a Julie v režii Martina Huby, bude na brněnském Špilberku od 2.8. do 7.8. a na Pražský hrad se vrátí až 27.8 do 12.9

Lístky na obě představení jsou stále k dostání u exkluzivního prodejce Ticketpro. V případě pražských produkcí lze zbylé vstupenky (bez distribučních poplatků) zakoupit i na kase Nejvyššího purkrabství přímo před představeními.

Jako součást Letních shakespearovských slavností stále probíhá i výstava Maximální fotografie - expozice 27 velkoformátových snímků ze sbírek skupiny PPF, zaměřené na díla předních českých fotografů. Výstava pod širým nebem, iniciovaná skupinou PPF - generálním partnerem Slavností - a citlivě instalovaná v areálu Pražského hradu potrvá až do začátku září a vstup je na ní samozřejmě zdarma.

"Hamlet předstoupí před diváky v nezměněné podobě," říká o loňské inscenaci režisérka Lucie Bělohradská. "Jedinou novinkou je účast Miroslava Táborského, který bude v Hamletovi alternovat roli Polonia. Jinak je vše jako před rokem: pojetí, herci i jevištní konstrukce ze železa a skla navržená architektem Ondřejem Nekvasilem," říká režisérka. Právě složitý dům prince dánského je nutné postavit i rozmontovat v rekordním čase - technici ji musí na Špilberku vztyčit za jedinou noc a stejně rychle ji pak sundat a později znovu umístit v Praze. Znovu, podle původních návrhů, se šily i některé kostýmy: Jiří Langmajer v titulní roli Hamleta tak letos oblékne zbrusu novou bílou košili.

Pokud jde o Miroslava Táborského, ten účinkuje i v druhé klíčové hře letošních Slavností: v Romeovi a Julii hraje Monteka, nekompromisního otce poprvé zamilovaného hrdiny (alternuje ho s Igorem Chmelou). Přijetím úlohy Polonia v Hamletovi se tak stává jedním z nejvytíženějších herců Shakespearovských slavností. "Polonius se často hrává jako mluvka a šantala, který do všeho strká nos," říká o své postavě Miroslav Táborský. "Je to ale i správce státu a v hlavě to má velmi dobře srovnané. Je zvyklý tahat za nitky - v tomhle dramatu však bohužel zatáhne za tu špatnou, což má pro něj fatální následky." Pokud jde o přípravu na roli Polonia, byla krátká, ale intenzivní. "Dva dny ve zkušebně a oprašovačka přímo v plenéru sice není moc, ale z natáčení filmů jsem zvyklý přinést si postavu maximálně hotovou už z domova," říká Miroslav Táborský, kterého práce i rodinné důvody drží přes léto v Praze.

V Praze je Hamlet plánován až sedmadvacetkrát, v Brně se počítá s maximálně šesti představeními. Navzdory chladnějšímu počasí se letos rušilo jenom jediné představení - při silné bouřce ve čtvrtek 8. července, která zkomplikovala život nejen v celé Praze, ale v ostatních částech republiky. Pořadatelská Agentura Schok nabídla divákům možnost vidět Romea a Julii v náhradním termínu.

Zdroj: Tisková zpráva

Více informací najdete na: www.shakespeare.cz

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006