O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Schiele a Roessler: umělec a jeho propagátor

autor : Compress , vydáno : 29. 07. 2004

Publicista a sběratel umění Arthur Roessler (1877–1955) platí za objevitele Egona Schieleho. Od roku 1909, kdy se s umělcem seznámil, Roessler Schieleho soustavně podporoval a propagoval, zprostředkovával mu kontakty na obchodníky a sběratele, fungoval jako agent a manažer, osnoval pro něho portrétní zakázky, vyjednával a staral se o výstavy.

Ze vztahu Egona Schieleho a jeho propagátora vznikala od roku 1910 Roesslerova rozsáhlá sbírka Schielových prací, z nichž nejvýznamnější jsou nyní vystaveny ve Muzeu Vídně (Wien Museum). Patří k nim též malba, která stála na počátku celého výstavního projektu: Schielův portrét žurnalisty a autora knih o umění Arthura Roesslera z roku 1910. Toto rané Schielovo dílo vzniklo několik měsíců poté, co Roessler umělce „objevil“ a jako poradce ho vzal pod svá křídla.

Roessler se pro Schieleho stal svými nesčetnými radami brzy nepostradatelný. Přiměl malíře například k tomu, aby vytvářel lépe prodejné maloformátové obrazy nebo grafické tisky. Náčiní a měděné desky pro rytiny obstaral Roessler, za své snahy na oplátku od Schieleho dostával obrazy a listy za nízké ceny. Pozornost na umělce dokázal Roessler přitáhnout v první řadě díky své publicistické činnosti. Roesslerovy články o Schielem utvářely do značné míry malířův obraz už v době jeho života.

Výstavou „Schiele a Roessler – umělec a jeho propagátor. Umění a networking v raném 20. století“ prezentuje Muzeum Vídně od 8. července do 10. října nejen důležité malby a kresby Egona Schieleho z pozůstalosti Arthura Roesslera, ale přispívá též k pochopení společenských „sítí“ ve vídeňském uměleckém a sběratelském světě na počátku minulého století.

Schiele nebyl jediným umělcem, jehož Roessler jakožto přítel a propagátor podporoval. V pozůstalosti Arthura Roesslera se nachází přes 1400 uměleckých děl od více než 130 umělců, převážně rakouských, mezi jinými práce Gustava Klimta, Maxe Oppenheimera, Alfreda Kubina, Carry Hausera, Adolfa Hölzela, Carla Schucha, Otto Rudolfa Schatze či Antona Faistauera. Tato díla zahrnují též řadu portrétů Arthura Roesslera a jeho ženy – tyto portréty a další Roesslerovi vlastnoručně věnované práce jsou výrazem úzkých přátelských konktaktů a tím i viditelným dokladem spletité sítě vztahů okolo vlivného publicisty Roesslera. Z této sbírky jsou na výstavě k vidění exemplární ukázky.

Výstava probíhá od 8. července do 10. října 2004 ve Wien Museum (Karlsplatz, 1040 Wien). Otevřena je od úterý do neděle a o svátcích od 9 do 18 hodin. Vstupné činí 4 eura, snížené vstupné 2 eura (v pátek od 9 do 12 hodin je vstup volný). Další informace na tel. čísle 0043/1 505 87 470 nebo na www.wienmuseum.at.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006