O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Sodovka ničí zuby

autor : PlusPress , vydáno : 06. 08. 2004

Škodlivější než limonády s cukrem jsou podle výzkumu amerických vědců z Marylandské univerzity perlivé nápoje všeho druhu, včetně dietních. Plyn, jímž jsou syceny, totiž narušuje zubní sklovinu a stává se tak jednou z příčin vzniku zubního kazu.

Na vině jsou, jak uvádí v nejnovějších čísle odborného časopisu General Dentistry vedoucí výzkumného týmu Anthony von Fraunhofer, především jablečná, vinná, citrónová a fosforová kyselina, které se dostávají do nealkoholických nápojů při jejich obohacování "bublinkami". Ukázalo se přitom, že některé tekutiny uváděné na trh jako dietní jsou dokonce podstatně agresivnější než slazená sodovka.

"Obecně se ví, že zubům škodí cukr, zdaleka však ne tolik jako kyseliny, které průběžně vymývají ze skloviny potřebný vápník," uvedl Anthony von Fraunhofer.

Tento závěr kupodivu neplatí pro jakékoli nápoje typu kola, které se ukázaly jako nejbezpečnější. A navíc se nepodařila prokázat jakákoli souvislost mezi četností zubních kazů a šumivými nápoji u dětí a mládeže.

Negativní dopad byl totiž zaznamenán pouze u lidí ve věkové kategorii od pětadvaceti do čtyřiceti let, u nichž už v těchto letech beztak dochází k postupnému odvápňování všech kostí.

Zdroj : MARYLAND (PLUS)

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006