O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


10 triků proti špatné náladě

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 10. 08. 2004

Na každém rohu na nás číhá někdo nebo něco, co nám chce zkazit náladu. Ať už je to šéf, tchýně, vytopený soused, naštvaná milenka či faktura za telefon. Nenechte si zkazit náladu jen proto, že se vám nedaří. Žijeme jen jednou, tak proč si kazit den!

1. Ať je hudba tvůj lék!

Je vědecky dokázáno, že hudba je na lidský organismus opravdu blahodárná. Pohodlně se usaďte a pusťte si svoje oblíbené CD. Čím harmoničtější a klidnější hudba vám zpříjemňuje den, tím klidnější po jejím poslechu budete. Neprokázaly to jen nedávno zveřejněné pokusy na krysách, ale letité zkušenosti mnoha lidí :-)

2. Koupelna

Koupelna. Tak to je oblíbená místnost nejen žen. V takové koupelně se nálada zlepšuje snad nejlépe. Komu by nezlepšila náladu vana plná pěny, s olejem, a plovoucí kachnička? Naložte se do vany na dobrou půl hodinku, vzpomeňte na mládí a vesele topte vašeho oblíbeného panáčka mezi obláčky voňavé pěny.

3. Zamyslete se

Proč máte špatnou náladu? Jen proto, že jste ráno vstali špatnou nohou z postele? Nic se vám nedaří? Den B? Ale na to se přece neumírá ! Hlavně se nelitujte. Vždy, když vám vpadne do mysli myšlenka, že jste nejnešťastnější člověk na světě, vzpomeňte si na někoho, komu je daleko hůř. Jste zdravý, máte co jíst, a žijete v demokratické republice. Co víc si přát!

4. Udělejte si radost!

Jste po koupeli, po poslechu muziky, po zamyšlení a stále jste na dně? Vyrazte ven! Ve stínu vašeho bytu vám už lépe nebude a proto se upravte (i to člověku může zvednout náladu) a jděte si udělat radost. Kupte si nové triko, boty, brýle nebo kabelku! Až budete z obchodu odcházet domů, budete tak okouzleni vaším novým objevem, že si na splín ani nevzpomenete.

5. Kdo si hraje, nesmutní

Zastřelte si někoho! Samozřejmě nemyslím ve skutečnosti :-) Sedněte si k internetu, spusťte jakoukoli bojovou hru, kterou doma máte, a nejlépe se zapojte do síťových bitev místních. Proč dnes tolik lidí tráví dny hraním PC her? Proč myslíte? Jednoduše jsou v nich něčím, čím normálně být nemohou – ať už jsou členy mafie, vietnamským vojákem či soukromým detektivem – je to pro ně dobrodružství. Proč byste si tedy nemohli zablbnout vy?

6. Udělejte párty

Udělejte čajový dýchánek. Kupte pár druhů čaje, sušenky, oříšky a pozvěte pár přátel. Pobavte se s nimi, proberte minulost, přítomnost i budoucnost a všechno další, co vás zajímá. Není nic lepšího, než sedět ve vyhřátém obýváku a bavit se s přáteli, které máte rádi. Krom toho, potěšíte ne jen sebe, ale i své přátele.

7. Dejte si dobré jídlo

Jsme prostě lidští a proto nám náladu zlepší cokoli, co potěší naše tělo. K tomu neodmyslitelně patří jídlo! Dobře se najezte. Je na vás, jestli půjdete hlad zahnat do luxusní restaurace či si něco uvaříte doma. Hlavní je, aby vám jídlo chutnalo a dodalo vám tolik potřebnou energii a samozřejmě lepší náladu :-)

8. Počtení pro radost

Jsme v době, kdy více než klasická literatura převládají v oblíbenosti bulvární časopisy. No, nevadí. Vždyť co nám zpříjemní náladu víc, než informace, že některá známá tvář se rozvádí, že si zlomila nohu či že se ztrapnila v hypermarketu. Jsme takoví a tak ať si sedněte nad bulvár či nad Romea a Julii, hlavní je, že budete mít z četby radost.

9. Buďte fit!

Nemyslete si, že pohyb vám nezvedne náladu! Samozřejmě, že ano. Posilovnu máme dnes v každém větším městě, takže dost lenošení a vzhůru k ní! Krom toho, že vám rozproudí krev a pomůže zapomenout na psychické problémy, taky budete fit a budete se cítit líp jak psychicky, tak fyzicky.

10. Láska, sex a něžnosti

Pokud nejste přímo extrémně znudeni a unaveni, je to další zaručený lék na špatnou náladu. Máte-li po ruce partnera/ku, který/á je viditelně v lepší náladě než vy, požádejte ho/ji, aby vám náladu také lepšil/a. Co potěší víc, než romantická masáž zad, sklenka vína, večeře, mazlení a milování? Vždyť se neříká nadarmo „ve zlém i dobrém, dokud vás smrt nerozdělí“. :-)

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas
parádaHauptBahnhof8-. -0. 2004, 10: 1
správně!haffy8-. -0. 2004, 10: 1
správně!haffy8-. -0. 2004, 10: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006