O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Stepfordské paničky (Stepford Wives)

autor : Redakce , vydáno : 10. 08. 2004

15. července přichází do kin komedie režiséra Franka Oze s názvem Stepfordské paničky s podtitulem Manželky ve Stepfordu mají tajemství. Hlavní roli v této komedii o dokonalém světě hraje Nicol Kidman.

Inspirací pro tento film je thriller až z roku 1975 je předloha Iry Levina. Té se ujal scénárista Paul Rudnick a výsledkem je film z doby více než moderní.

Joanna Eberhartová (Nicole Kidman) má pocit, že dobyla vrchol světa. Je nejmladší prezidentkou televizní společnosti EBS v historii. Má pozorného manžela a dvě pěkné děti. Na první pohled je Joannin život mimořádně úspěšný – až do chvíle, než dojde ke katastrofě a všechno se sesype jako domeček z karet. Ze svého místa dostává výpověď, manželství se ocitne v problémech a sama si není s to ani vzpomenout, kam její děti vlastně chodí do školy. Joanna se totiž nervově zhroutí.

Není to ale jen nervový šok, co přiměje Joannu a jejího manžela Waltera (Matthew Broderick), aby přehodnotili priority svého života, sbalili se s celou rodinou a začali žít nový život ve vysněném předměstském ráji, ve Stepfordu ve státě Connecticut.

Joanna ovšem začne být hned krátce po příjezdu podezíravá, zdá se jí, že v tomto malém, idylickém městečku se děje něco podivného. Stejný pocit má i Bobbie Markowitzová (Bette Midler), která se nedávno přistěhovala do města se svým poněkud výstředním a trochu dětinským manželem Davem (Jon Lovitz). Architekt Roger Bannister (Roger Bart), přišel zase do Stepfordu v naději, že zde se mu podaří zachránit rozpadající se vztah se jeho konzervativním partnerem Jerrym (David Marshall Grant). I on je však překvapen tím, co okolo sebe vidí.

Podivně se chovají především ženy. Všechny, stejně jako Claire Wellingtonová (Glenn Close), jsou krásné, šťastné a neuvěřitelně kreativní, pokud jde o jejich manželství a domácnosti. Pečou koláče, vymalují dům, posekají trávník, hrají si s dětmi a ještě večer po tak rušném dni dokáží uvítat manžela v krajkovém prádle.

Joanna si ve Stepfordu připadá stále trapněji, když je denně konfrontována s oddaností a podřízeností žen jejich manželům. Na druhé straně její muž Walter snad nikde nebyl tak šťastný. Je nadšen Asociací Stepfordských mužů, kteří se scházejí v jakési pevnosti uprostřed městečka.

Tohle město, domky a vůbec celé to místo mi připadá jako sen, horuje Walter. Je to přesně život, jak má být. Jenže Joanna je jiného názoru a jeho radost mu nakonec zkalí. Postupně se totiž oba dozví, v čem tkví ta záhada Stepfordských paniček.

Stepfordské paničky je totálně střelená komedie. Je to příběh, kde jen zřídkakdy dává něco smysl. Možná právě proto se u ní dobře pobavíte. Film asi nejvíce pobaví ty, o kom vlastně je. Tedy všechny vdané a ženaté.

Film jako takový ve mně ale nezanechal dojem mistrovského díla, takže ho řadím mezi průměrné.

Scénář : Paul Rudnick podle předlohy od Iry Levina
Režie : Frank Oz
Kamera : Rob Hahn
Hrají : Nicole Kidman, Matthew Broderick, Bette Midler, Christopher Walken, Faith Hill, Roger Bart, Jon Lovitz, Glenn Close
Premiéra : 15. července 2004
Hodnocení : 55%

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006