O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Já, robot (I, Robot)

autor : Marek Soldát , vydáno : 11. 08. 2004

Will Smith se jako detektiv John Spooner vydává po stopě robotů, kteří v roce 2035 tvoří nedílnou součást života všech lidí na Zemi. Každý z robotů uznává tři zákony robotiky, nicméně i roboti přijdou na to, že pravidla jsou od toho, aby se porušovala…

Myslím, že Čapek nikdy neměl ani nejmenší potuchy o tom, jaký převrat jeho dílo R.U.R. vlastně způsobí (i přesto, že tato divadelní hra vznikla již v roce 1920). Vyjma všeobecně známého přínosu do lingvistiky a nového pohledu na svět to byl ale i méně zmiňovaný přínos do světa filmu.

Roboti, kteří se snaží ovládnout svět jsou námětem nejednoho filmového scénáře. V podobném duchu se odehrává i film režiséra Alexe Preoyase Já, robot, přestože možná více než o souboji druhů se zamýšlí nad podstatou umělé inteligence a chápání.

Představme si rok 2035, kde roboti podobní člověku pomáhají s nákupem, vyváží popelnice, nebo vaří v kuchyni. Docela reálná představa - za pár let to tu dost možná bude tak vypadat. Všichni tito roboti se řídí třemi zákony:

Děj filmu se odehrává v americkém Chicagu. Všechno to začíná sebevraždou vědce Alfreda Lanninga (hraje ho James Cromwelll), který novou generaci robotů vymyslel.

Hlavním hrdinou je detektiv John Spooner (v podání Willa Smithe), který je charakteristický svoji nedůvěrou k robotům. On byl tím, kdo si všimnul, že s roboty je něco v nepořádku.

Spolu s odbornicí přes psychiku robotů, Susan Calvinovou (Bridget Moynahanová) přijde na to, co je nesprávně. Byl to robot, který začal myslet, mít pocity a samozřejmě se přestal řídit třemi zákony.

Tento robot se jmenoval Sonny a jak vyšlo později najevo, nebyl to sériový výrobek, nýbrž ho stvořil sám doktor Lanning. To v očích detektiva Spoonera značně zpochybnilo verzi o Lanningově sebevraždě.

Lanning však detektivovi zanechal tajemství, které musí rozlušit a později se přijde na to, že skutečný problém je daleko větší, než se na první pohled zdálo…

Já, robot je řazen do žánru sci-fi thriller, ona to ale až tak velká fikce není a to je ten důvod, proč film diváka zaujme.

Scénář: Jeff Vintar
Režie: Alex Proyas
Kamera: Simon Duggan
Hudba: Marco Beltrami
Hrají: Will Smith, Bridget Moynahanová, Chi McBride, Bruce Greenwood, James Cromwell
Žánr : sci-fi thriller
Premiéra : 2. září 2004
Hodnocení : 80%

Autor je provozovatelem O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006