O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Lék na snížení cholesterolu pomáhá proti artritidě

autor : PlusPress , vydáno : 11. 08. 2004

Některé léky mají více pozitivních účinků, než se vědci domnívají. Objeví-li pak nějaká laboratoř, že určitý medikament zabírá i na jinou chorobu, je to vždycky příjemné překvapení. Jedno z nich připravil britským vědcům lék Lipitor, který se používá na snížení hladiny cholesterolu v krvi.

Obsahuje látku mezi farmaceuty a lékaři známou jako atorvastatin ze skupiny statinů. A dokáže tak vyjma snižování hladiny nebezpečného cholesterolu v krvi léčit také revmatoidní artritidu.

Lékaři z britského Glasgow podávali Lipitor části pacientů s revmatoidní artritidou, zatímco druhé polovině podávali placebo. Po šesti měsících se zdravotní stav obou skupin pacientů výrazně lišil. Zatímco pacienti s placebo tabletami žádnou změnu nezaznamenali, pohyblivost pacientů užívajících Lipitor se výrazně zlepšila. Snížil se také počet bolestivých otoků a komplikací, zatímco u skupiny placebo byl efekt mizivý.

"Náš výzkum prokázal, že statiny mohou zprostředkovat i mírné, ale klinicky prokázané protizánětlivé účinky a upravit riziko vzniku cévních zánětů způsobených selháním vlastního imunitního systému," tvrdí autoři studie.

Díky kombinaci statinů a jiných léků mohou lékaři preventivně zabránit vzniku kardiovaskulárních chorob u pacientů trpících revmatoidní artritidou.

Zdroj : GALSGOW (PLUS)

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006