O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Proti chrápání tenisovým míčkem

autor : PlusPress , vydáno : 15. 08. 2004

Chrápání, ať už vlastní nebo partnerovo, možná zlikviduje obyčejný tenisový míček, zjistili australští vědci. Stačí si před spánkem přivázat či přidělat míček na záda. Právě spaní na zádech totiž podle vědců způsobuje chrápání. Podle listu The Herald Sun dokázali odborníci tímto způsobem vyléčit celých osmdesát procent pacientů.

"Tenisový míček jsme vložili do látkového vaku a jednoduše jej pacientům před ulehnutím na lůžko upevnili zezadu na ramena," uvedl doktor Maree Barnes, jeden z autorů studie.

Podle jeho slov tento způsob nedovolí spát člověku na zádech a je tak prevencí i před život ohrožující zástavou dechu během spánku. Během několikavteřinového nedýchání se totiž člověk vystavuje riziku infarktu. Podle Barnese je tenisový míček schopný ochránit před zástavou dechu spojenou s polohou těla během spánku polovinu až dvě třetiny postižených lidí.

Ačkoliv se o léčbě tenisovým míčkem poprvé diskutovalo již v roce 1908, podle odborníků ještě tehdy lékaři netušili, že je úspěch léčby závislý na způsobu zavěšení a umístění míčku na zádech. "Jedná se o látkový pás, který se ováže kolem pasu, pak se upevní na ramena a nakonec se na pás připevní míček," vysvětlil protichrápací metodu Barnes.

"Lidé si mohou také malý váček s míčkem našít na zádovou část oděvu, v němž spí. Problém je, že se jim může při spánku přetočit, protože málokterý oděv na spaní je dostatečně těsný," upřesnil Maree Barnes a dodal, že než se člověk do léčby pustí, měl by se o ní poradit se svým ošetřujícím lékařem.

Zdroj : MELBOURNE (PLUS)

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006