O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Nezávazný sex jen pro otrlé?

autor : Magda Doležalová , vydáno : 18. 08. 2004

Dnes asi nikoho nepřekvapí scénář typu: Jsem sama (sám), bez závazků a chci si jen užívat. Nechci vztah, ale jen sex. Vášnivý a bez citů. Toto slýchávám od svých přátel běžně. Koneckonců proč ne… Tak nějak mě ale zarazilo, když jsem si k tomuto tématu vyslechla verze z dvou stran – od muže a od ženy.

Mám kamarádku, říkejme jí Jana. Tak Jana se na jedné párty opila a vyspala se se svým tehdy ještě kamarádem. Nic by se bylo nestalo, kdyby byla nepila. Ale stalo se a ona si to druhý den trochu vyčítala. Hodila to ale brzy za hlavu, brala to jen jako úlet a dál se tím netrápila v domnění, že je vše v pořádku. Co čert nechtěl, jednou u piva mezi kamarády přišla řeč a onen playboy sprostě řekl, že Jana je pro něj jen obyčejná děvka! Zírala jsem na něj a jen nevěřícně kroutila hlavou. Jak něco takového může říct?! Užili si přeci oba a dál to bylo promlčeno. O něco později se Jana zamilovala do svého známého a zmámená svou láskou se s ním za svitu měsíčku pomilovala. Byl to dost pádný důvod, nicméně i když o její slabosti onen známý věděl, začal o ní rozhlašovat, že je poněkud lehkého ražení. Jana se v tom vůbec nevyznala a zbyly jí jen oči pro pláč.

Když si to člověk trochu srovná v hlavě, musí si uvědomit jednu podstatnou věc – žijeme sice ve třetím tisíciletí, ale některé přežitky z dob tak dávných, kdy ženy byly víceméně majetkem muže a výsadní postavení měl jedině muž, nejsou zdaleka překonány. Ano mluví se o tom hlavně v oblasti pracovních příležitostí. Můžeme se s tím ale jak je vidno setkat i v běžných dennodenních vztazích muž versus žena. Nechci vyznít příliš feministicky, ale jaké na to mají muži právo jednat s ženami tímto způsobem? Proč ženy které mají rády sex nebo si chtějí prostě jen užít svobody stejně jako muži, jsou hned nazývány něčím, s čím nemají nic společného?A muž, který si také takto užívá je prostě playboy, mezi muži akceschopný samec.

Ona myšlenka je v nás asi nějak zakódována. Muž měl vždy mnoho partnerek, aby mohl šířit své geny. Ženy byli v horším případě mužovým majetkem, v lepším matkou, rodičkou. Jenže co to má dnes společného se sexem? Sex už nemá jen svou posvátnou rozmnožovací funkci , ale je to především zábava a relaxace. Proč si upírat něco tak přirozeného a příjemného? Jsme jen lidé a ti mají na rozdíl od ostatních savců schopnost sex procítit a vzít si z něho to, co potřebují. Vždyť i ženy mají na druhou stranu zakódované najít si silného a urostlého samce, potenciálního otce svých dětí. Nejspíš nás poznamenala i katolická výchova našich prapředků, kde byl sex něco nečistého a žena musela být pokud možno čistá a tomuto činu ďáblovu, pokud nebyl vykonáván za účelem zplození dětí, uchráněna.

Tak si spíš myslím, že pánové se jen vytahují a chtějí dokázat kamarádům, jak jsou nad věcí a přitom nestydatě pomlouvají ženy, které už dávno pochopily, že žijeme jen jednou a že je třeba probourat vžité představy o tom, jak se má žít.

Nechci tu prosazovat absolutní sexuální svobodu nebo volnou lásku ve stylu hippies, ale myslím, že každý, ať už je to žena či muž, má právo nakládat se svým sexuálním životem jak je mu libo a pokud tím neubližuje nikomu jinému, není důvod se na něj dívat skrze prsty či ho nějak očerňovat.

Takže si pánové zameťte nejdříve před svým prahem.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
uz si zametam...macho8-. -0. 2004, 18: 1
Děvče zlatý,petrk8-. -0. 2004, 18: 1
100%souhlasnoone8-. -0. 2004, 18: 2
Zametat by měli i ženyLux8-. -0. 2004, 19: 1
Re: Článekmagda8-. -0. 2004, 19: 2
Re: ČlánekHanibal8-. -0. 2004, 20: 0
aspon spravne cesky, kdyz uz ...qwert8-. -0. 2004, 20: 2
Geny, holkaJirka9-. -0. 2004, 02: 2
Re: Článekfranta0-. -1. 2004, 04: 1
Re: Článekunde3-. -0. 2005, 15: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006