O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Shakespearovské slavnosti zahájí pomoc umělcům v nesnázích

autor : Redakce , vydáno : 18. 08. 2004

Od úterý 17.srpna je v dějišti Letních shakespearovských slavností v Nejvyšším purkrabství na Pražském hradě umístěna kasička pro Dům čtyř múz – projekt penzionu pro umělce v životních nesnázích, kteří proto nemohou vykonávat svoje povolání. S myšlenkou získat takto finance pro specificky zaměřené zařízení přichází pořadatelská Agentura Schok ve spolupráci s Nadací Charty 77 a Nadací Život umělce, jejímž dlouholetým cílem je právě všestranná pomoc umělcům, včetně podpory osobností v seniorském věku. Na projekt Dům čtyř múz bude během srpna vypsána i veřejná sbírka: jejími garanty budou mimo jiné i Viktor Preiss, Martha Elefteriadu a Jiří Novotný.

„Projekt Dům čtyř múz by měl pomoci těm umělcům, kterým nemoc, úraz, stáří či náhlá ztráta existenčních jistot znemožní vykonávat jejich povolání,“ uvedl za Agenturu Schok producent Slavností Evžen Hart. „Zejména herci, členové hudebních těles, zpěváci a tanečníci, kteří celý život zasvětli svému povolání, si ve složitém životním období jistě zaslouží pomoc těch, jimž kdysi rozdávali mimořádné umělecké zážitky. Příkladů těch, co by pobyt v penzionu uvítali, existuje v posledních letech celá řada – je zkrátka nejvyšší čas, abychom těmto lidem také něco vrátili.“ Jak dále uvedl Evžen Hart, chystaná sbírka bude zaměřena právě na ty umělce, jejichž profese je svázána s náročnými výkony na jevištích a koncertních pódiích. Obdobné domy, zaměřené na řešení krizových životních situací umělců, už dobře fungují v zahraničí – příkladem je Itálie, Francie nebo Švédsko.

Pořadatelé sbírky Dům čtyř múz hodlají na tuto tradici navázat a chtějí vyzvat i další umělecké soubory všech žánrů - orchestry, skupiny, divadla i jednotlivé umělce - aby se k této akci připojili. Kromě obsahu kasičky v Nejvyšším purkrabství půjde na konto Domu čtyř múz i výtěžek z mimořádného představení Blázni a milenci a básníci. Z úryvků Shakespearových her věnovaných lásce a milostným vyznáním je letos pro Slavnosti připravil překladatel Martin Hilský. Ten bude slavnostní večer dokonce osobně uvádět. Představení v režii Borise Rössnera proběhne na Pražském hradě 10.září. a pro velký zájem diváků už uvažují pořadatelé o jeho reprízách.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006