O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Dům čtyř múz

autor : Redakce , vydáno : 19. 08. 2004

Inspirováni celou řadou příkladů z posledních let, rozhodli jsme se přispět k iniciování veřejné sbírky, která by měla podstatným způsobem přispět umělcům, jejichž tvorba je vázána na jeviště a koncertní podium, a tudíž je ve své podstatě pomíjivá, v období a situacích, kdy se dostávají do potíží ať už z důvodu nemoci, úrazu, ztráty existenčních jistot či stáří, které jim znemožní vykonávat jejich poslání.

Zejména herci, zpěváci, tanečníci a členové všech hudebních těles, kteří celý svůj život věnovali svému umění a rozdávali jím radost, štěstí i závažná poselství tisícům diváků a posluchačů, si v těžkých chvílích jistě zaslouží pomoci těch, kteří jimi byli obdarováváni.

Agentura Schok, pořadatel Letních shakespearovských slavností, ve spolupráci s Nadací Charty 77 se rozhodla navázat na dlouholeté snažení Nadace Život umělce a v úzké součinnosti s ní odstartovat projekt domu, který by potřebným umělcům poskytoval všestranné služby. Tento projekt byl pojmenován Dům čtyř múz a na jeho financování bude v srpnu tohoto roku vypsána veřejná sbírka. Jejím organizátorem a nositelem je Nadace Charty 77, ktrerá je také garantem správného využití a vyúčtování peněz pro všechny dárce a sponzory. Partnery sbírky bude nadace Život umělce zastoupená výkonným ředitelem panem Jiřím Novotným a Agentura Schock zastoupená výkonným ředitelem panem Václavem Beránkem. Celá sbírka bude pod kontrolou Správní rady Nadace Charty 77, členů Rady Konta BARIÉRY a zástupců výše uvedených partnerů.

Statutárním orgánem je Správní rada ve složení František Janouch, předseda SR, Gita Tučná – místopředsedkyně SR, Robert Bezděk, Martin Bojar, Evžen Hart, Jiří Fárek, Jiří Müller, Petr Pištělák, Anna Veverková

Cílem sbírky je získání finančních prostředků na nákup nemovitosti nebo pozemku, vypracování projektu, stavbu nového, případně rekonstrukci staršího objektu, který bude sloužit jako penzion pro staré či nemocné umělce.

O použití finančních prostředků bude rozhodovat Správní výbor sbírkového konta ve složení Gita Tučná, Božena Jirků, Evžen Hart, Jiří Novotný, Jan Kačer, Viktor Preiss, Martha Elefteriadu, Václav Beránek …..

Shromažďování příspěvků bude probíhat na předem vyhlášeném zvláštním bankovním účtu zřízeném pro tento účel (eBanka, a.s., Karlovo nám. 10, Praha 2, číslo účtu: 15111555/2400). Jejich získávání se bude uskutečňovat výběrem do kasiček v budovách renomovaných divadel, koncertních sálech a dalších kulturních zařízeních v celé republice, jejichž seznam bude upřesněn a předložen veřejnosti, prodejem vstupenek z veřejných kulturních vystoupení, zejména benefičních divadelních představení všech žánrů, koncertů, recitálů, scénických pásem, případně dalších akcí, např. dobročinných plesů, prodejem předmětů darovaných dalšími fyzickými i právnickými osobami v rámci této sbírky za účelem jejich prodeje ve veřejných aukcích či jiným způsobem, získáváním zvláštních příspěvků od fyzických i právnických osob.

První akcí, která znamená zahájení této sbírky a předznamenává tím – doufejme – nastávající divadelní a koncertní sezonu, jsou právě Letní shakespearovské slavnosti pořádané Agenturou Schok, kde bude při představeních konaných na Pražském hradě instalována od 16. srpna první kasička s informačním panelem a dalšími materiály. Výtěžěk jednoho z představení Letních shakespearovských představení bude věnován na konto Domu čtyř múz. Jedná se o představení The Best of Shakespeare s podtitulem Blázni a milenci a básníci aneb nejkrásnější scény lásky z dramat a sonetů Williama Shakespeara, které přeložil a s Borisem Rösnerem v roli režiséra uvádí překladatel Martin Hilský.

Agentura Schok, Nadace Charty 77 a Nadace Život umělce hodlají veřejně i prostřednictvím svých členů propagovat myšlenku Domu čtyř múz, budou se snažit do ní zapojit maximum kulturních institucí, divadel, hudebních těles, samostatných souborů a jednotlivých umělců, tak aby každý z nich v rámci svého vlastního uměleckého působení přispěl k zajištění potřeb svých méně šťastných kolegů, kteří z jakýchkoliv důvodů v umělecké práci pokračovat nemohou.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006