O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Jaká je úroveň českých kempů?

autor : Martina Bittnerová , vydáno : 19. 08. 2004

Kempy by měly být levnější alternativou, jak strávit třeba příjemnou dovolenou, či víkend v nějaké turisticky zajímavé lokalitě, kde by jinak našinec musel v oblasti ubytování sáhnout do peněženky hodně hluboko. Záměrně jsem použila spojení – by měly být, protože jsem se ně přesvědčila o tom, že ač mnoho let po revoluci, kempy disponují „husákovským“ zařízením a řada z nich by ani nepřestála ve „zdraví“ kontrolu příslušné hygienické stanice.

Jižní Čechy patří k velmi atraktivním oblastem, kde najdeme celkem slušný výběr kempů. Měla jsem tu čest pobýt letos ve třech a musím konstatovat, že až na jednu výjimku, ceny absolutně neodpovídaly kvalitě poskytovaných služeb. Jakoby se provozovatelé kempů shodně řídili heslem - „za málo muziky vybereme hodně peněz“.

Obec Zlatá Koruna u Českého Krumlova je vyhlášená svým klášterem a zároveň funguje jako dopravní uzel na cestách vodáků. Už mapa jasně ukazuje, že v Koruně existuje u Vltavy veřejné tábořiště. Když vstoupíte na jeho území, nenajdete žádný nápis recepce, ani na nástěnce nevisí, kdo vlastně tábořiště provozuje a hlavně za jaké ceny, ačkoliv hned narazíte na hospůdku a opodál stojí sociální zařízení. Pod slovem veřejné tábořiště si člověk představí něco levného. Skutečně o výběrčích peněz, resp. o pohůncích správce tohoto tábořiště ing. Romana Kučery, nevíte do té doby, než si zmatení rozestavíte stan. V tom okamžiku se u stanu objeví jakýsi člověk na koloběžce se stvrzenkou a okamžitě vás obere ve dvou lidech s jedním stanem o 80 Kč za noc. Nedostanete žádnou cedulku na stan, dokonce ani žádné informace, na co za těch 80 Kč máte nárok.

Až při bližším ohledání tábořiště objevíte miniaturní papíry s cenami ubytování v hospodě vedle cenovek nápojů, až posléze zjistíte, že sprchovat se můžete pouze ve čtyřech sprchách a to za 10 Kč za čtyři minuty, které stačí na to, aby jste si tak umyli hlavu, přičemž voda z nich stejně neteče teplá, nýbrž vlažná, až studená. Zarazí i to, že nikde neobjevíte označení, že by voda v areálu byla pitná. Prostě peníze se vybírají, ale zůstává nevysvětlená otázka, za co vlastně, když v celém areálu nestojí jediný odpadkový koš, či popelnice a tábořišti chybí jakékoliv oplocení. Navíc pokud vám vadí málo volného prostoru mezi stany a noční vyřvávání dnešních pseudovodáků, vyhněte se Koruně obloukem.

Zdaleka největším šejdířem ale zůstává provozovatel Camping restaurantu Bezdrev v Hluboké nad Vltavou pan Pavel Horák z Pece pod Sněžkou, který sice nastavil skutečně tržní ceny, ale zapomněl si uvědomit, co za ně může návštěvníkům poskytnout. Za dvě osoby s malým stanem včetně poplatku městskému úřadu požaduje celých 208 Kč za noc a k tomu vyžaduje vratnou zálohu 200 Kč s tím, kdyby jste něco rozbili, přičemž vyfasujete lístek, který máte viditelně zavěsit na stan. Stojí-li Koruna u řeky, tak kemp Bezdrev u stejnojmenného rybníka, což by mu mohlo dodat na atraktivitě, ale nedodává. Sociální zařízení skutečně pamatují éru normalizační, ve sprchách chybí na stěnách háčky na zavěšení věcí a navíc vás ani slečna výběrčí u vjezdu neupozorní, že teplá voda ve sprchách je k dispozici pouze po vhození 20 Kč.

Srovnáme-li úroveň Koruny a Bezdrevu, tak Koruna vychází alespoň levněji a dlužno dodat, že její toalety září takřka novotou. Na Bezdrevu také zapomněli dodat informace o pitnosti vody a rovněž tu nemají popelnice. Na požádání ale dostanete velký igelitový pytel na odpadky, který odevzdáte při odjezdu. Noci tu bývají rušné, ačkoliv vodáci se těmto místům vyhýbají, diskotéka umí řádně zahýbat nočním klidem. Jen tady zažijete, aby ve dvě ráno mezi hlučně se bavící mládeží byla i ta slečna, která vás v podvečer u vjezdu inkasovala. Na anonymní upozornění ze stanů, aby alespoň ona mlčela, se jen chichotá. Bohužel tím se samotný provozovatel kempu nepřímo stará o to, aby jste se za vašich 200 Kč ani zde nevyspali.

Poslední mé kempařské zastavení je v Soběslavi, kde TJ Spartak Soběslav přímo u Lužnice provozuje kemp, kde se za pouhých 91 Kč (dvě osoby, stan a poplatek úřadu) můžete sprchovat teplou vodou do sytosti a v recepci vás přivítá příjemná dáma, která vám poradí, kde se můžete i dobře najíst. Součástí areálu jsou popelnice a také všude visí upozornění, že vodu můžete bez obav pít. Navíc za 10 Kč si můžete půjčit míčky a hole na minigolf, nebo si zahrát stolní tenis apod. Mají tu tedy dvoje sociální zařízení, v těch novějších je sprcha za deset korun, v těch starších, které jsou ale čisté a slušné, zadarmo. Na to vás samozřejmě upozorní na recepci. Toto místo vyhledávají i místní ke koupání a opalování a tak přímo u vody jsou sprchy se studenou vodou. V občerstvení si můžete zakoupit desítku za 15 Kč a proto není divu, že i toto místo si oblíbili k nocování vodáci, ale rozhodně ne v takové míře jako ve zmíněné Koruně a proto tu lze najít v noci klid pro odpočinek. Soběslav nestojí sice v centru turistického ruchu, přesto tu můžete strávit příjemných pár dnů za slušný peníz.

Na zmíněných místech jsem se setkala i s cizinci a celkem nechápu, co v českých kempech pohledávají, když v zahraničí se musí setkávat s mnohem lepší úrovní. Co mám zkušenost, tak teplá voda ve sprchách i v umyvadlech je samozřejmostí a toalety stojí na každém rohu a ne jedny na celý kemp. Samozřejmě, že ceny nebývají nejlidovější, přesto člověk nemá pocit, že jej za nemalé peníze doslova okrádají, ale že se za ně dočká patřičných služeb a proto chce-li český provozovatel kempu dvě stovky za noc, mělo by být jejich součástí alespoň slušné sociální zařízení s bezplatnou teplou vodou. A v neposlední řadě se na západ od našich hranic v kempech ctí i to, čemu se říká noční klid a ten se pečlivě hlídá. I na dovolené v kempu má našinec právo se v noci vyspat.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
kempyKristeia8-. -0. 2004, 22: 1
pozor na informacejan8-. -0. 2005, 31: 0
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006