O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Riddick: kronika temna (The Chronicles of Riddick)

autor : Marek Soldát , vydáno : 19. 08. 2004

26. srpna přichází do kin akční sci-fi film Riddick: kronika temna režiséra Davida Twohyho. Vin Diesel v hlavní roli nepřemožitelného bojovníka Riddicka začíná svůj boj.

Riddick strávil posledních pět let cestováním po zapomenutých světech na okraji galaxie a snažil se tak vyhnout žoldákům, kteří mu šli po krku. Nyní, na útěku, se nachází na planetě Helion, domovu pokrokové multikulturní společnosti, která byla přepadena lordem Marshalem, despotou, který si chce s pomocí své armády, zvané Necromongerové, podmanit lidstvo.

Riddick je vypovězen do podzemního vězení, kde extrémní teploty kolísají mezi arkticky chladnými nocemi a vulkanicky žhavými dny. Zde potkává osamělou Kyru, s kterou se již setkal v minulém úseku svého života. Jeho snaha osvobodit sebe a Kyru ho vede do necromongerské velitelské lodi, kde je nucen postavit se lordu Marshalovi v apokalyptickém boji o možný osud všeho lidstva.

Riddick : kronika temna (v anglickém originále The Chronicles of Riddick) je volným pokračováním filmu Černočerná tma (Pitch Black), kde hlavní hrdina v podání Vina Diesela přijde o zrak a postupně se u něj začnou objevovat nové schopnosti.

Ve filmu Riddick : kronika temna je pak velmi kontroverzní ústřední postavou. Hrdina, nebo anithrdina z rodu Furiánů, jehož cílem je zabít generála nepřátelské armády.

Jediná Riddickova slabina, že neodolává ženskému šarmu, je vhodným zpestřením, které filmy z podobného prostředí trochu postrádají. Nechybí tu ani trocha romantiky.

Divák jistě ocený střízlivé efekty a filmové triky. Přestože se jedná o film z budoucnosti a sem tam se vyskytují jevy a technologie, které považujeme za sci-fi, jsou schopnosti Riddicka i ostatních bojovníků víceméně reálné a příjemně realisticky vyznívá i celý film.

Pokud jste příznivci akčního sci-fi a máte rádi boje na ostří nože (palebná síla se využívá jen zřídka), je tenhle film to pravé pro vás.

Scénář : David Twohy
Režie : David Twohy
Kamera : Hugh Johnson
Hudba : Graeme Revell
Hrají : Vin Diesel, Thandie Newton, Karl Urban, Colm Feore, Linus Roache, Keith David, Yorick Van Wageningen, Alexa Davalos, Nick Chinlund a Judi Dench
Premiéra : 26. srpna 2004
Hodnocení : 60%

Autor je provozovatelem O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Kronika TemnaRiddick9-. -0. 2004, 11: 0
Re: ČlánekPavel9-. -0. 2004, 20: 1
Re: ČlánekBishop9-. -0. 2005, 01: 2
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006