O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Niki de Saint Phalle a její Nany

autor : Compress , vydáno : 20. 08. 2004

Jedni ji považovali za geniální, druzí za agresivní feministku, další si o její tvorbě mysleli, že je satirická. Francouzka Niki de Saint Phalle (narozena 1930 jako Catherine Marie-Agnés Fal de Saint Phalle, zemřela 2002 v kalifornském San Diegu) představuje v historii výtvarného umění druhé poloviny 20.století nepřehlédnutelnou postavu. Vůbec poprvé se nyní mohou s její tvorbou seznámit také Vídeňané. Až do 26. září totiž zhruba 90 prací této výtvarnice vystavuje KunstHausWien.

Niki de Saint Phalle, dcera bankéře, nikdy nezískala žádné umělecké vzdělání. Malovat a kreslit začala inspirována tvorbou Rousseaua, Ernsta, Picassa a Dubuffeta a záhy se připojila k pařížské skupině „Nouveaux Réalistes“. Do širšího povědomí francouzských uměleckých kruhů i veřejnosti vstoupila začátkem 60. let svými „nastřílenými obrazy“ – ty vznikaly tak, že de Saint Phalle střílela do pytlů naplněných barevnými tekutinami, které byly zavěšeny nad sádrovými reliéfy. „Diana z Montparnassu“ se rychle stala popstar výtvarného umění. Jedním ze symbolů její tvorby se však staly „Nany“ – jakési fenotypy sebevědomého ženství. Ani tyto proslulé figury nechybějí na současné vídeňské expozici.

Výstava probíhá od 19. května do 26. září. KunstHausWien sídlí v Untere Weißgerberstraße 13, ve 3. vídeňském obvodu. Otevřen je denně od 10 do 19 hodin. Vstupné je 9 euro, snížené 7 euro. Více informací získáte na tel. čísle: 00 43 1 712 04 95, nebo na internetové adrese: www.kunsthauswien.at.

Compress/Šárka Daňková

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006