O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Dítě s dosud nejmenší porodní váhou slaví patnáctiny

autor : PlusPress , vydáno : 24. 08. 2004

Na svět přijde čas od času některé dítě předčasně. O jeho život je pak potřeba bojovat a pokud přežije, nemusí mít vždycky vyhráno. Čím dříve se narodí a čím je jeho porodní váha nižší, tím bývají pozdější komplikace větší, jak ostatně nedávno ukázala i diskuse v českém tisku.

Novorozencem s nejnižší porodní váhou, jakou lékaři zatím zaznamenali, je zřejmě Madeline Mannová z USA, která se narodila před patnácti lety, přesto se dnes těší poměrně dobrému zdraví a světu dělá radost jako nadšená houslistka.

Když se v roce 1989 Madeline ve dvacátém sedmém týdnu císařským řezem narodila, vážila dvě stě osmdesát gramů. Porodník ji tehdy přirovnal k plechovce sody, ale i ta byla vedle miminka těžší. Čtyři měsíce pak trávila v inkubátoru a byla závislá na přístrojích. Dívka měla poškozený zrak, ale patřičnou léčbou jí lékaři navrátili dobré vidění.

Madelinina matka trpěla chorobou, při níž vysoký krevní tlak tlačí na placentu a ta neplní správně svou vyživovací funkci. Plod je tak nedostatečně zásoben živinami a kyslíkem a přestává se správně vyvíjet. Často pak dochází k předčasnému porodu, přičemž porodní váha bývá dosti nízká.

Dnes se dívka těší poměrně dobrému zdraví, opomeneme-li astma, oční vadu a jen průměrné mentální schopnostmi. Jimi však oplývají také mnohé děti, jejichž porod proběhl v pořádku a ve správném čase. Dívenka zatím dorostla do sto třiceti šesti centimetrů, což je na patnáct let poměrně málo, ale její fyziognomie je normální. "Lidé by měli být velmi opatrní při výkladu těchto zpráv. Neměli by příliš jásat a uvědomit si, že ani trojnásobně těžší novorozenec vážící jeden kilogram nemusí normálně dospět zdráv na těle i na duchu," varuje před ukvapeným nadšením Madelinin porodník doktor Jonathan Muraskas z Hospital Loyola University, který ji dodnes ošetřuje a v jejím případě hovoří spíše o zázraku než o zásluze vědy a techniky.

Lékaři tvrdí, že nedonošené dívky přežijí a dožijí se ve zdraví dospělosti mnohem častěji než chlapci. Zatím není jasné, proč tomu tak je.

Zdroj : ILLINOIS (PLUS)

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006