O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Vědci vynalezli jedlou potravinovou fólii

autor : PlusPress , vydáno : 24. 08. 2004

Lidem, kteří si oblíbili balení potravin do smršťovací fólie, ale nebaví je neustálé vybalování, vyšli vstříc američtí vědci, kteří přišli se smršťovací potravinářskou fólii, která se může sníst přímo s jídlem.

Tenká fólie, která obsahuje přírodní ochranné a konzervační látky, může být doplněná také potřebnými vitamíny a minerály, které v lidské stravě chybějí.

"Naše nová fólie nejenže uchová jídlo čerstvé, ale s klidnou myslí ji můžete také bezpečně sníst," uvedli experti z Oregonské státní univerzity.

V tekuté formě může být přípravek také rozprášen přímo na čerstvé jídlo, například ovoce, které tak díky přírodním látkám zůstane déle čerstvé.

"Náš vynález můžete použít buď jako fólii k zabalení potravin nebo ve spreji, případně v pastě, kterou nanesete přímo na jídlo,"

informoval doktor Yanyun Zhao, který se specializuje na potravinářské technologie a pomáhal s vývojem jedlé fólie.

"Na přání zákazníka je možné fólii či sprej obohatit speciálními živinami, jako vitamínem E a kalciem. Zvýší se tak nutriční hodnota potraviny," dodal.

Doktor Yanyun Zhao a jeho kolega mikrobiolog Mark Daeschel přišli s jedlou fólii poté, co experimentovali s chitosanem a lysozymem, látkami obsaženými v krunýřích krabů a garnátů, respektive s proteiny ze skořápek vajíček.

"Jedná se o přírodní složky. Chitosan získáváme z krunýřů, které by jinak byly zlikvidovány bez užitku. Kombinací obou látek získáváme silné ochranné účinky," vysvětlili vědci.

Zdroj : SALEM (PLUS)

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006