O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Brodění festivalovým Trutnovem

autor : Alena Oswaldová , vydáno : 25. 08. 2004

Nepřímý konkurent českobrodského Rock for People Open Air Music Festival Trutnov alias Východočeský Woodstock již sedmnáctým rokem obhájil svou pověst. Festivalový program, věnovaný Karlu Krylovi byl naditý kapelami různých stylů, žánrů i různých kvalit, snad nikdo nemohl odjet zklamán.

Mezi 20. a 22. srpnem bylo o zábavu postaráno. Lehčí rozjížďka pátečním dnem gradovala až do neděle, kterou festival rozhodně nekončil – půlnočním hřebem byli mexičtí Panteón Rococó, kteří rozhodně nedokáží být na pódiu nehybní (pracujícímu lidu tato divoká skupina mohla kvůli rannímu vstávání uniknout).

Pátek byl zážitkem pro fanoušky skupiny MIG 21, která vystoupila s nádechem diskofílie. Hvězdami měli být drsní a syroví Motörhead, ale kvůli velkému očekávání se nedočkali zdaleka takového ohlasu, na jaký jsou zvyklí. Jakási nepřístupnost a nafoukanost „Motorových hlav“ odrazovala od fandění a naopak nedostatek ohlasu z publika zřejmě zase ochlazoval Lemmyho.

Potlesk a přízeň posluchačů a diváků pak získaly jiné kapely, a to především sobotní Šumsvistu, kteří si svou třpytivou a ráčkující show publikum doslova omotali kolem prstu. Ale těžko říci, zda hudbou, protože tanečnice Dana Nekonečného měly velmi pěkně tvarované nohy.

Sobota dále kolotala v rytmech punku, bigbeatu, hip hopu, rocku, metalu a dalších. Po půlnočních „Tatáčích“, kteří umně namixovali skladbu písní ze svých alb vystupovali Dhole Foundation, využívající hypnotizující zvuk bubnů dhol, kterými se kdysi zaháněli tygři a cizí armády. Příjemná směsice rytmů a elektronických prvků byla energická. Řádění zakončili Skalariak (reggae-ska-punk partička z Baskicka).

Nedělní den byl poznamenán fyzickým a finančním vyčerpáním návštěvníků, ovšem i tak byl program až „příliš“ dobrý. Dopolední punk v podobě českých E!E a indiánských Blackfire přešel náhle do bluesové nálady Karla Plíhala. Veselé tóniny zahrál plzeňský Tleskač a pražský dechno Traband. Zajímavou kuriozitou bylo vystoupení skupiny Alice, ve které si na své nevybouřené bigbeatové mládí zavzpomínal Dan Bárta.

Vedle náplně festivalu, která byla opravdu rozmanitá a místy velmi alternativní (meditativní scéna, na které v různých obměnách zněla Hare Kršna) a undergroundová, stojí za to poznamenat pár organizačních detailů: jedním z nich je tištěný program pečlivě rozepsaný ve „festivalovém samizdatu“. Nechyběla v něm důležitá telefonní čísla, praktické informace („Doporučujeme si pro jistotu pro sebe vzít vlastní zásoby toaletního papíru.“), rozhovory, fota a zprávy o minulých ročnících Trutnova, rady ekologů aj. Bezpečnostní služba čili „sekuriťáci“ fungovala dobře - žádný větší konflikt se nekonal a celý festival se pohyboval v rámci slušnosti. Náladu mírně kazila polonahá těla obalená blátem, která se objevovala během celé akce v roztodivných spacích polohách na ještě roztodivnějších místech a nepříjemné množství bahna, které během několika dnů měnilo konzistenci podle počasí (víceméně od velmi kluzkého a hlubokého až po snesitelně udusané).

WC budek bylo rovných sto. K večeru se sice nedalo do některých exemplářů vlézt, ale čištění probíhalo často a řádně. Velkým plusem byly i žlaby (umývárny), kterých bylo dostatek i s pitnou vodou. Za stanování účastníci festivalu neplatili. Suma sumárum: Kdo přežil, musel být nadšen! Konec konců, kdy se vám poštěstí vidět na vlastní oči Vaška Havla.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
ha ha hawllk8-. -0. 2004, 25: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006