O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Aromaterapie může otupit paměť na bolest

autor : PlusPress , vydáno : 26. 08. 2004

V posledních letech módní aromaterapie zaujala i odborníky. Pokusili se zkoumat její vliv na vnímání bolesti a zjistili, že přestože tyčinky ani lampičky s esenciálními oleji vnímavost těla vůči bolesti nesnižují, na psychiku přece jen nějaký účinek mít mohou. Podle floridských výzkumníků si mozek bolest pamatuje hůře při vdechování vonných silic než na čistém vzduchu.

Odborníci při testech šestadvaceti dobrovolníků,jež nechali trpět v různých nepříjemných polohách, například sedět s horkými předměty na zápěstí či trávit dlouhé minuty se zaškrcenými pažemi, prokázali, že vdechování levandulového nebo růžového oleje nesnižuje citlivost těla vůči bolesti ani na hormonální, ani na nervové úrovni, ale ovlivňuje paměť. Testované osoby si totiž po skončení pokusů nemohly vybavit, jak nepříjemná předchozí bolest byla. Dokonce ani nedokázali sestavit žebříček nejnepříjemnějších pocitů. Přitom muži označili bolest při vdechování esence za méně intenzivní, zatímco ženy za méně nepříjemnou.

Zatím není známo, jak přesně působí esence na paměť. Patrně však mají pozitivní vliv na emocionální součásti mozku a otupují zapamatování si bolesti. Tuto domněnku potvrzují také zákazníci masérských salonů, kteří si masáž s přítomností esencí pochvalují z hlediska svého emocionálního naladění více než klasickou masáž bez vonných olejíčků.

Zdroj : FLORIDA (PLUS)

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006