O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Zbytky vína mají antibakteriální účinky

autor : PlusPress , vydáno : 27. 08. 2004

Výlisky z hroznů vinné révy se buď kompostují, nebo se z nich může ještě kvašením získat ocet. Vědci však zjistili, že hmota zbývající po vylisování hroznů má antibakteriální účinky a může být využita ve stravování i zdravotnictví.

Podle tureckých odborníků jsou vylisované hrozny účinné proti širokému spektru bakterií, včetně těch, jež způsobují zkázu potravin a různé choroby. Testovali dvě odrůdy vinné révy a z nich získané výlisky na dvou kulturách bakterií. Použili genetiky nejvyužívanější E. coli a také Staphylococcus aureus.

Právě E. coli nalezneme na většině nevařeného jídla a některé její kultury mohou produkovat do potravy jedy. Ačkoli se jindy E. coli vyskytuje také ve střevě člověka, některé nebezpečné kultury mohou způsobit vážné zdravotní komplikace.

Staphylococcus aureus je ve své nezhoubné variantě často na kůži mnohých lidí, kde jim neškodí, ale naopak pomáhá vytvářet ochranný film, ovšem rovněž některé jeho kultury mohou být nebezpečné. Způsobují totiž vážná kožní onemocnění, záněty i choroby krve. Přitom hroznové výlisky i tyto nebezpečné bakterie dokáží zahubit. A jak si představují vědci, že by se antibakteriální síly výlisků dalo využít? Snaží se připravit použitelný výtažek, který by se stal součástí pokrmů.

Zdroj : ANKARA (PLUS)

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006