O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Fresh Films Fest

autor : Redakce , vydáno : 28. 08. 2004

Pětidenní studentská přehlídka Fresh Films Fest skončila dnes večer slavnostním ceremoniálem v hotelu Thermal v Karlových Varech. Vítězem I. ročníku se stal třicetiminutový izraelský film Sem a tam (Door to Door) režisérky Shunit Aharoni.

Ta převzala cenu Kodak Vision pro nejlepší film festivalu z rukou prezidentky Cilectu Cateriny d’Amico. Finanční odměnu 2 000 EUR a 21 rolí materiálu Kodak Vision 35mm si režisérka z filmové a televizní katedry Tel Aviv Univerzity (Izrael) rozdělí se svým týmem.

Druhým nejlepším filmem festivalu se stal anglický snímek Londýnská pole jsou smutná (London Fields Are Blue) režiséra Brendana Granta z National Film and Televison School London. Ten v Karlových Varech získal 1 500 EUR a 15 rolí materiálu Kodak Vision 35mm. Třetí ocenění zůstává v Čechách. Finanční odměnu 1 000 EUR a 5 rolí materiálů Kodak Vision 35 mm obdržel režisér Radim Filipec z Filmové a televizní fakulty Akademie muzických umění Praha za film Fajně (Easy).

Pětičlenná porota udělila dvě zvláštní ocenění a to izraelským filmům Únava (Disphoria) a Flora na klouzačce (Sliding Flora).

Cenu diváků dostal dokument Modré a bílé límečky (Blue and White Collar Criminal) izraelského režiséra Noama Kaplana, který tak získal tříměsíční stipendium na pražské FAMU.

Cena za nejlepší školní filmovou kolekci putuje do Izraele na jeruzalémskou vysokou filmovou školu The Sam Spiegel Film and TV School Jerusalem, jejíž přehlídku v Karlových Varech uvedl osobně zakladatel školy Renen Schorr. O vítězství této mladé univerzity, jejíž filmy se každoročně účastní světových studentských škol, rozhodly hlasy diváků. Kolekce filmů vítězné školy byla na festivalu představena při příležitosti jejího 15. výročí založení. O vítězství rozhodly hlasy diváků.

Na filmový festival s nabídkou 140 filmů z celého světa zavítaly stovky lidí a to především studentů filmových škol. Kromě českých studentů do Karlových Varů přijeli mladí lidé z Německa, Izraele či Tchajwanu.

Do Karlových Varů přicestoval také jeden z nejvýznamnějších holywwodských producentů 20. století Norbert Auerbach, který se podělil o své zkušenosti na dvouhodinovém workshopu. Studenty přijel na místo podpořit také prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška nebo režisérka Věra Chytilová, která zde osobně uvedla svůj studentský film Strop nebo předseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek.

Organizátoři jsou s prvním ročníkem festivalu, který navázal na tradici dříve konaných Cilectů, velmi spokojeni. „Potěšilo nás, že na se festivalu sešla řada studentů z filmových škol celého světa a ostatní fanoušci filmu, kteří měli možnost vzájemně se potkat, diskutovat o filmech a společně se pobavit. Věříme, že se bude v budoucnu tento festival rozrůstat a festivalová ocenění pomohou studentům lépe otevřít dveře dál do profesionálnějšího filmového světa,“ uvedl ředitel Fresh Films Fest Martin Pošta. Kvalitu filmů, hladký průběh festivalu a skvělou atmosféru ocenila i pětičlenná mezinárodní porota.

„V závěru festivalové znělky Fresh Films Festu nikdo kromě rodičů předvedenému číslu tanečnice nezatleská. Ne že by nechtěli, ale hosté mají v rukou šálky s kávou a talířky se zákusky. I my jsme se pokusili hosty prvního ročníku festivalu uspokojit způsobem, aby nešlo ani tak o vděčný potlesk, jako o  příjemný a epesní zážitek. Nabídnutých filmových čísel, troufám si říct, byl dostatek, stejně tak i míst k sezení a třebaže zůstala neobsazená i jedna V.I.P. sedačka, průběh festivalu potvrdil, že přítomnosti filmových hvězd nebylo ani třeba. Navíc nepochybuji o tom, že na prvním ročníku Fresh Films Festu jich byla celá řada, stačí jen do katalogu nahlédnout za pár let a jména držitelů cen z Cannes nebo Berlína určitě najdeme.

Pochopitelně, že hodnocení festu náleží někomu úplně jinému. Ale pokud bych v ruce držel porcelánový talířek s voňavou kávou, s klidným svědomím ho pošlu k zemi a tleskám svým kolegům a přátelům. Jsou to oni, kdo Fresh Films Fest přivedli k životu. Je tady a dává o sobě vědět,“ řekl programový ředitel Fresh Films Festu Jan Stehlík.

Definitivní tečku za mezinárodním studentským festivalem udělal koncert brněnské kapely Gulo Čar (Sladká tráva) hrající cikánské funky na Rádio 1 Closing party v Lázních I.

Organizátoři festivalu se rozhodli přiblížit průřez světovou studentskou filmovou tvorbou i zájemcům, kteří na Fresh Films Fest nestihli přijet. Přehlídka vítězných a vybraných festivalových filmů Ozvěny proběhne v pátek 3. září od 20 hodin v pražském kině Aero. Vstupné bude 70,- Kč.

Vítězné filmy:

Kodak Vision cena pro nejlepší film festivalu

SEM A TAM, DOOR TO DOOR/ Izrael, 2004, 30 min.

Režie: Shunit Aharoni, scénář: Gudis Schneider, kamera: Shay Peleg, hrají: Shmuel Edelman, Eyal Husman, škola: Film and TV Department, Tel Aviv University Izrael.

Hrdinou filmového podobenství o uzavřeném kruhu života je obchodní cestující s visacími hodinami. Setkáváme se s ním ve chvíli, kdy se v noci ubytuje v ponurém hotelu, kde je jediným hostem. Ve svém pokoji ale uslyší za zdí rozhovor, který může změnit celý jeho život. Záleží na tom, jak se zachová. Stylově čistý snímek nabízí otázky k zamyšlení nad každodenní rutinou a možností či nemožností vymanění se z jejího područí.

Druhý nejlepší film festivalu

LONDÝNSKÁ POLE JSOU SMUTNÁ/LONDON FIELDS ARE BLUE Velká Británie, 2004, 14 min.

Režie: Brendan Grant, scénář: Brendan Grant, kamera: Jake Corbett, hrají: Stephen Haynes, Duane Mayers, škola: National Film and Televison School London Velká Británie.

Film parafrázující titulem slavný román Martina Amise nabízí příběh dvou teenagerů, dvou chlapců, které nespojí náhlá sympatie, ale naopak prvotní násilnické uzurpátorství. Jeden z nich je lovcem a druhý náhodně vybranou obětí. Pokud ale má první dostat to, co po druhém chce, musí oba společně urazit po londýnských ulicích pořádný kus cesty. Citlivě zpracovaný pohled na šikanování a přirozené boření předsudků vštěpovaných dětem.

Třetí nejlepší film festivalu

FAJNĚ/ EASY, Česká republika, 2004, 17 min 20 s.

Režie: Radim Filipec, scénář: Radim Filipec, kamera: Matěj Cibulka, hrají: Ladislav Špinar, Kostas Zerdaloglu, škola: Filmová a televizní fakulta AMU Praha Česká republika.

Stará hornická kolonie, kde se stále žije a dost i pije. Tři kamarádi v místě, kde o práci jen tak nezavadíš a časem lze marnit dle libosti. Hornická společnost pomalu umírá. Snímek režiséra Radima Filipce na sebe upozornil především autentičností výpovědi a dobrou, osobním vztahem posílenou znalostí reálií.

Zvláštní ocenění

DISPHORIA/ ÚNAVA, Izrael, 2003, 40 min.

Režie: Yaron Shani, scénář: Yaron Shani, kamera: Ran Avia, hrají: Meital Dohan, Tzak Bergman, škola: Tel Aviv University, Department of Film and Television Izrael.

Příběh o zdánlivě všedních problémech jedné dívky. Daniellini rodiče jsou rozvedeni a příliš spoléhají na dceřinu soběstačnost. I Danielle má ovšem starosti. O své lásce k příteli pochybuje a nedostává se tak oběma dost vzájemné důvěry. Pronikavou studii ženské povahy, která v lecčems připomene Strop Věry Chytilové, natočila autorka moderními postupy s využití všech výhod digitální technologie. Tematika gender studies v současnosti hýbe nejen „velkou“ kinematografií.

Zvláštní ocenění

FLORA NA KLOUZAČCE/SLIDING FLORA/ SHIBOLET BAKAFE/, Izrael, 2003,12 min.

Režie: Talya Lavie, scénář: Talya Lavie, kamera: Gal Deren, hrají: Shiri Ashckenazi-Shibolet, Yonen Yifrah-Gideon, škola: The Sam Spiegel Film & TV School Jerusalem Izrael.

Flora vykvetla na poli, tak to mladá dívka toho jména říká každému, kdo se namane. Pracuje jako servírka v kavárně, jejíž struktura po zaměstnancích vyžaduje komplexní akrobatické schopnosti. A Flora už to přestává zvládat. Na druhou stranu jí však nechybí dramatický talent. Hravá komedie, která soutěžila již na mnoha světových přehlídkách, je vtipnou hyperbolou každodennímu životu.

Cena za nejlepší školní filmovou kolekci

The Sam Spiegel Film and TV School Jerusalem (izraelská univerzita)

Cena diváků

MODRÉ A BÍLÉ LÍMEČKY/BLUE AND WHITE COLLAR CRIMINAL/ZAVARON KAHOL LAVAN, Izrael, 2003, 53 min, škola: The Sam Spiegel Film and Tv School Jerusalem

Režie: Noam Kaplan, scénář: Noam Kaplan, Iddo Soskolne, kamera: Idoo Soskolne, hrají: Noam Kaplan, Krisha Sovotka, Dirar Suliman

Stylizovaný dokument z oblastí Izraele, kde není o napětí nouze. Tisíc tablet extáze už prošlo rukama Eitana Kalishe během okupace, hladovění a teroristické útoky nemají konce. Eitan má ale čilého ducha a navzdory názorům své přítelkyně, se rozhodne zorganizovat dalekosáhlou akci. Akci, která se má konat pod heslem: „Rave party proti okupaci“. Mimo jiné to dělá Eitan i pro ulehčení svého vlastního svědomí.

PODĚKOVÁNÍ:

primátor města Karlovy Vary Zdeněk Roubínek

město Karlovy Vary

ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Petra Buzková

ministr kultury Pavel Dostál

předseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek

Státní fond pro podporu a rozvoj kinematografie

CILECT (Centre International de Liaison et de Télevision, Mezinárodní asociace Filmových a televizních škol)

Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary

izraelská ambasáda

Více informací naleznete na www.freshfilmsfest.net

Kontakty:

Tiskový servis:

Martina Reková a Pavlína Fechterová

martina@2media.cz

pavlina@2media.cz

Fresh films festival

Karlovy Vary International Student Film Festival

powered by CILECT.org

U Zvonařky 14

120 00 Praha 2

Česká republika

www.freshfilmsfest.net

info@freshfilmsfest.net

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006