O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Rebelky

autor : Redakce , vydáno : 29. 08. 2004

Cyklus koncertů realizovaných uměleckou agenturou Taktika Muzika ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze na téma „ženský živel v české hudbě“ pokračuje svou podzimní částí v záměru dále popularizovat tvorbu jak význačných a již etablovaných hudebních osobností, tak i začínajících skladatelek a interpretek na pomezí nejrůznějších hudebních stylů a žánrů.

Moderování jednotlivých večerů se opět ujme hudební redaktor, publicista, ředitel Muzea a archivu populární hudby Aleš Opekar, který se stane naším zasvěceným průvodcem po stylově tvůrčích i názorových proudech současné ženské tváře české hudby a jehož otázky a komentáře mohou aktuální dění na jevišti případně posunout i kousek za hranice hudby.

Podzimní část cyklu koncertů otvírá 9.9.2004

V 19:30 hodin ve velkém sále Městské knihovny v Praze

Pavla Milcová a Peter Binder /kytara, klavír/

Kateřina Šarközi a Alexej Charvát /basa, kontrabas/

Pavla Milcová

Pěvecký talent i svůj hravě poetický, inteligentní hudební projev předvedla zpěvačka, kytaristka a autorka textů a hudby Pavla Milcová širší veřejnosti minimálně už v polovině 90. let, kdy vydala své první album Benighted. Podporována hudebníky z formace nazvané One Off a několika dalšími hosty zde nechávala posluchače nahlédnout do vlastního osobitého písničkářského světa prostřednictvím anglicky psaných textů a decentních melodií, ozdobených nápaditým instrumentálním aranžmá. Tehdy ještě studentka angličtiny a češtiny na filosofické fakultě v Praze se inspirovala jak ročním pobytem ve Skotsku, tak svou účastí na koncertních i divadelních projektech (kromě vlastních aktivit měla mj. příležitost vytvořit scénickou hudbu k představení Vyhnanců J. Joyce na scéně ND v režii Michala Dočekala), fotografováním a cestováním, náhoda ji rovněž přivedla k seznámení a později i k přátelství s básníkem Ivanem Divišem … K těm nejvýznamnějším z posledních let však bezesporu patří osobní i tvůrčí setkání Pavly Milcové s vynikajícím jazzovým kytaristou, skladatelem a „šílencem, naprosto oddaným hudbě“ Peterem Binderem. Asi po dvou letech společné práce vyšlo u Indies v roce 1998 jejich nové autorské album Pavla Milcová & Tarzan Pepé, za které dostali tentýž rok cenu nezávislé kritiky Žlutá ponorka. Kromě společných koncertních vystoupení se od té doby představili publiku svými novými písničkami, s drobnou inspirací ve světě lidové písně a s upravenou verzi písně Irvinga Berlina It’s a Lovely Day Today, na svém druhém albu nazvaném Apollo 14 (2004), kde si opět zpěvaččin „procítěný vokál šlape divukrásnými melodickými pěšinkami skrze pestré zvukové krajiny“. Zdá se, že nejen v jejím písničkářském světě je jakési možné rebelantství decentně ukryto především v přirozenosti a v samozřejmosti vlastních názorů.

Na podzim tohoto roku se můžeme těšit na nové album, které autorka a interpretka vydává u firmy BMG.

Kateřina Šarközi

Pokud se dosud občas mluví o jisté nenápadnosti zpěvačky a kytaristky Kateřiny Šarközi na české hudební scéně, jedním dechem bývá obvykle hned vzápětí vyzdvižena její překvapující vyzrálost a autorsko-interpretační komplexnost. Od roku 1996 působila takto autorsky i interpretačně ve skupině Šarközi ve složení kytara, housle a bicí a z tohoto nástrojového propojení a z hravosti jejich členů a přizvaných hudebníků vzniklo první album Naklání se čas, které v r. 2000 pokřtila jiná z „rebelek“ v tomto koncertním cyklu již účinkujících, Dáša Voňková-Andrtová. Jestliže kritika nalezla a přivítala v prvním albu muzikantsky citlivý a nenucený folkpopový projev, sound i styl současné nové formace nazývané Magorie Band se proměnil a obohatil o řadu nových podnětů, takže v novém albu nazvaném Magorie, v němž hrají roli i nejrůznější smyčky, počítačové zvuky a efekty, jsou ke slyšení už i „mnohem uvolněnější a nadžánrovější polohy“, na nichž má kromě dalších spoluhráčů lví podíl právě současný zpěvaččin hlavní muzikantský partner, basista Alexej Charvát, který ji jako host doprovodí i při tomto vystoupení.

Následuje

14.10. Kapralova Quartet

11.11. Jana Meta Uriel Kratochvílová & ARMADEICA & hosté

9.12. Zuzana Michnová & Marsyas

host: Zrcadlové sestry a Michal Müller

vždy od 19:30 hodin ve velkém sále Městské knihovny v Praze

-------

Předprodej Ticketpro, Ticket Stream a pokladny Městské knihovny v Praze,

Praha 1, Mariánské nám. 1, tel. 222 113 377, 222 113 425.

Vstupné 150 Kč (pro čtenáře Městské knihovny a členy klubu Vltava vstupné 100 Kč)

http://www.taktika-muzika.info

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006