O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Změna základ života?

autor : Ing. Lucie Štrosová , vydáno : 30. 08. 2004

"Každých pět let změním práci, bydliště a manželku. Ale tentokrát je to doufám naposledy!", konstatuje asi 45ti letý muž sedící naproti mě v kupé. Jeho kolega jen pokývá hlavou a v koutku úst se mu mihne slabý úsměv.

Těžko říct, co si myslí. Snad svému kolegovi závidí, protože on má už 20 let stejnou ženu, se kterou si nerozumí, ale nemá odvahu se s ní rozvést. V práci, která ho neuspokojuje, tvrdne už 15 let a jeho 1+1 garsonka v paneláku mu navozuje pocit klaustrofobie.

Možné však také je, že ho konstatování jeho přítele na zalilo lítostí. "Chudák", pomyslí si, "asi nemá lehký život. Nedokáže najít ženu svých snů, tak jak jsem ji našel já a i v pracovním životě mu to neklape."

Poslední varianta je, že je mu to, co mu přítel svěří naprosto lhostejné. Vyslechne ho, ale v duchu již myslí na to, co bude dělat, až vystoupí z tohoto zatraceného vlaku a konečně si protáhne mravenčící nohy.

Po chvíli pozorování a analýzy jeho myšlenek zvednu oči a zjistím, že je vše úplně jinak. Pán spokojeně usnul a s polootevřenými ústy se pohupuje v rytmu jednoucího vlaku. Jeho přítel, který si ještě před chvílí stěžoval na těžký životní úděl, se nyní horoucně snaží opravit sluchátka svého mobilu…..

Tato scéna mě přivedla na myšlenku: jak těžké je něco změnit? Jak poznáme, kdy nadešel čas něco změnit? Bývají lidé dostatečně silní vypořádat se s určitými životními situacemi a změnit je?

V této souvislosti mě napadl jeden krásný příběh od spisovatele Paula Coelha, který v sobě, dle mého názoru, skrývá odpověď na mé zamyšlení o změně. Úryvek z tohoto příběhu zde uvádím:

Příběh má název porcelánová váza a růže a vypráví o velkém Mistrovi Zenu, který chtěl mezi svými žáky nalézt nástupce jeho strážce a spolupracovníka, který právě zemřel. Shromáždil všechny své žáky a řekl jim: “Ten z vás, kdo vyřeší nejrychleji problém, který vám představím, stane se mým spolupracovníkem.” A postavil před žáky porcelánovou vázu, ve které byla růže. “Toto je problém”, řekl Mistr. Žáci hleděli na vázu s růží, snažíc se přijít na to, co tím chce Mistr říci. Až jeden z žáků vstal, přistoupil k váze a máchnutím ji shodil ze stolu, až se roztříštila na malé kousky. Mistr řekl: “Ty budeš mým spolupracovníkem”. A dále vysvětlil: “Nezáleží na tom, jak krásný a fascinující může problém být. Bude to pořád jen problém, který se musí řešit, situace, která se musí změnit. Může představovat krásnou porcelánovou vázu, partnerský vztah, který už nefunguje a který je udržován jen ze zvyku nebo jakoukoli další věc, která nám již neslouží, ale ze zvyku a pohodlí na ní stále lpíme. Nejlepším řešením je s problémem se vypořádat a v tomto momentu nesmíme cítit lítost nebo strach z toho, co nám změna přinese.”

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
bože to je blábol!vega8-. -0. 2004, 31: 1
dobrýMartin9-. -0. 2004, 15: 1
je to takKatka9-. -0. 2004, 17: 0
   je to takLucka0-. -1. 2004, 01: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006