O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Klasická moderna ve vídeňském MUMOKu

autor : Compress , vydáno : 01. 09. 2004

S hlavními směry, kterými se v letech 1900 až 1960 ubírala klasická výtvarná moderna, se mohou od 31. července seznámit všichni ti, kteří zavítají do vídeňského MUMOKu (Museum Moderner Kunst – Stiftung Ludwig Wien). V rámci stálé expozice muzeum ve svých prostorách prezentuje to nejlepší ze své jedinečné sbírky výtvarného umění první poloviny minulého století.

Na své si přijdou milovníci expresionismu (k vidění jsou obrazy takových autorů, jako jsou například Richard Gerstl, Oskar Kokoschka, Ernst Ludwig Kirchner), kubismu a futurismu (Juan Gris, Giacomo Balla, Fernand Leger), stejně jako konstruktivismu (Piet Mondrian, László Moholy-Nagy, Wassily Kandinsky). Vystaveny jsou však také významné práce tzv. nové věcnosti, dada a surrealismu (Marcel Duchamp, Man Ray, Max Ernst, René Magritte). MUMOK vlastní i plátna Pabla Picassa, Paula Kleea či Francise Bacona a příznivce českého umění jistě potěší například „Nocturne“ Františka Kupky. Záměrem vídeňského muzea bylo představit historicko-umělecké základy, na kterých v 60. letech 20. století vznikaly popart, Nouveau Réalisme, fluxus, vídeňský akcionismus, minimalismus nebo arte povera.

Stálá expozice klasické moderny byla otevřena 31. července. MUMOK sídlí v muzejním komplexu Museumsquartier, na náměstí Museumsplatz 1, v 7. vídeňském obvodu. Otevřeno je denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin, ve čtvrtek až do 21 hodin. Více informací získáte na internetové adrese: www.mumok.at.

Compress/Šárka Daňková

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006