O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Mateřské mléko útočí na bradavice

autor : PlusPress , vydáno : 01. 09. 2004

Jménem Hamlet zaštítili švédští vědci dermatologický krém, který si dokáže hravě poradit i s nejúpornějšími bradavicemi. Jeho klíčovou součástí je mateřské mléko, respektive alfa-laktoalbuminová kyselina, již obsahuje.

Předností této látky je, že se dokáže hromadit v jádrech napadených buněk, narušuje jejich růst a víceméně vede k jejich samodestrukci. Protože se ve zdravé kůži běžně nevyskytuje, působení preparátu je diferenciované a nemá nežádoucí vedlejší účinky.

Bradavice, jež se často vyskytují na rukou a nohou, jsou důsledkem napadení pokožky virem, jenž vyvolává nezhoubný nádor sliznice (HPV). Obvykle se úspěšně ničí různými mastmi a krémy, někdy také tekutým dusíkem.

Už po třínedělním používání přípravku, jejž na svět přivedli pracovníci univerzity v Lundu, se u dvaceti dobrovolníků, kteří dosud marně bojovali s touto kožní chorobou, projevilo tříčtvrteční zmenšení léčených bradavic, zatímco u stejného počtu účastníků pokusu, kteří dostávali placebo, byl podobný efekt zaznamenán jen u patnácti procent. Do dvou let ovšem zmizely bradavice všem dobrovolníkům.

To přimělo doktorku Edel O´Tooleovou z londýnského centra dermatologických výzkumů k poněkud skeptickému přijetí závěrů výzkumu. Soudí, že je sice zajímavý, nicméně není zcela přesvědčivý. Je zcela obvyklé, že pětašedesát procent bradavic se během dvou let ztrácí naprosto samovolně.

Předností Hamleta je fakt, že může pomoci při léčbě i dalších vážnějších chorob. Uplatní se například při onemocnění děložního hrdla, výrůstků na pohlavních orgánech i některých typů rakoviny kůže.

Zdroj : LUND (PLUS)

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006