O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Yann Arthus-Bertrand ukazuje Zemi seshora

autor : Compress , vydáno : 08. 09. 2004

Fotografická výstava „Earth from Above“ francouzského fotografa Yanna Arthuse-Bertranda, umístěná pod širým nebem před hlavním vchodem do uměleckého komplexu MuseumsQuartier ve Vídni, je díky velkému zájmu publika prodloužena do konce října tohoto roku.

Výstava 120 velkoformátových tabulí (180 x 120 cm) před vídeňským MuseumsQuartierem představuje působivé snímky Země, které Arthus-Bertrand pořídil z vrtulníku. Fotografie pouštních oblastí i arktické polární krajiny, pustých částí země i přelidněných ghett ukazují celou planetu ve všech jejích přirozených, ale i člověkem zapříčiněných podobách. Divák se tu konfrontuje s uměleckým dílem přírody, zároveň ho však fotograf upozorňuje na její ohrožení. Výstava, již lze navštívit zdarma a 24 hodin denně, se poprvé konala v roce 2001 v Lucemburské zahradě v Paříži, kde ji navštívilo dva a půl milionu lidí. Pořadatelem výstavy je dánská ekologická organizace EarthMatters.

Ohrožená krása z ptačí perspektivy

V průběhu posledních patnácti let prolétal Yann Arthus-Bertrand více než sto zemí a ze vzduchu udělal přes sto tisíc obrázků. Tento projekt ho přivedl od primitivních beduínských kmenů v poušti státu Mali až do brazilských slumových čtvrtí, z amazonské džungle až k vulkánům na Islandu. Díky autorově důrazu na ochranu přírody podpořilo projekt od počátku UNESCO.

Fotografie doprovází komentující texty, místa vzniku snímků jsou zakreslena na mapkách světa. V informačním stanu jsou k dispozici informace k trvale udržitelnému rozvoji, koupit se tu dají knihy, plakáty i publikace s fotografiemi Yanna Arthuse-Bertranda. Informační stan, kde je též možné zhlédnout film o fotografově práci, je otevřen denně od 10 do 20 hodin.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006